Eismas

2021.01.21 17:22

Kaip atrodys keliavimas tarp savivaldybių palaikymo burbulo nariams: policija patikras žada ne tik postuose

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2021.01.21 17:22

Vyriausybei pritarus palaikymo burbulo idėjai, kuri leistų vienišiems žmonėms gyvai bendrauti su asmenimis iš kito namų ūkio, ribojimų tokioms kelionėms nebus. Tačiau keliaujantieji bendrauti su vienišais žmonėmis turėtų nenustebti, jei sustabdę patikrinti pareigūnai pateiktų klausimų.

Trečiadienį Vyriausybė nutarė leisti bendrauti dviem šeimoms ir (ar) dviem namų ūkiams, jeigu viename iš jų yra ne daugiau kaip vienas asmuo arba neįgalus nepilnametis, arba nuolatinės priežiūros dėl neįgalumo reikalingas suaugęs asmuo.

Tokiems artimus kontaktus turintiems šeimų ir (ar) namų ūkio nariams būtų draudžiama turėti artimus kontaktus su kitais asmenimis darbo ir kitose vietose. Tai būtų savotiškas palengvinimas žmonėms, kuriems reikia nuolatinės priežiūros, bei vienišiems asmenims.

„Tokia tarsi moralinė skola žmonėms, kurie yra vieniši ir tikrai jaučia gana didelę psichologinę įtampą. Apie tai diskutavome keletą savaičių, dabar tas sprendimas subrendo“, – kalbėjo premjerė Ingrida Šimonytė.

Priėmus tokį sprendimą, palaikymo burbulo nariams būtų leidžiama judėti iš vienos savivaldybės į kitą, jeigu jie yra skirtingose savivaldybėse. Lietuvos policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis LRT.lt sakė, kad atsiradus naujai keliavimo tarp savivaldybių išimčiai pareigūnai linkę pasitikėti žmonėmis.

„Mes pasitikime žmonėmis, todėl labai griežtų veiksmų nebus. Jei bus nustatyta, kad žmogus meluoja, tuomet gali grėsti ir bauda (už karantino nesilaikymą – LRT.lt)“, – telefonu komentavo jis.

Anot R. Matonio, galimi visi keliaujančiųjų patikrinimo variantai: tiek patikrinimas patikros poste, tiek automobilių stabdymas savivaldybėse, ypač mažuose miesteliuose, kur mažiau automobilių ir rečiau matytas automobilis pareigūnams gali pasirodyti įtartinas.

„Postuose dirbantys pareigūnai sugeba greitai išsiaiškinti, ar žmogus meluoja, ar ne, užduodami keletą paprastų klausimų. Jei tokiu atveju kiltų abejonių, kad keliaujantysis bando gudrauti, jis gali būti pasikviečiamas į šalį ir informacija patikrinama nuodugniau“, – pasakojo policijos atstovas.

R. Matonis atkreipė dėmesį, kad dėl to policijos darbas stipriai nepasikeis, tačiau kilus abejonių patikros procesas gali užtrukti.

„Apeliuojame į žmonių sąmoningumą, todėl jei pareigūnams nekils abejonių, kad žmogus tikrai vyksta aplankyti vienišo žmogaus, policija jį praleis“, – tikino R. Matonis.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė trečiadienį teigė, kad tikrai matomos su vienišais žmonėmis bei asmenimis, kuriems reikalinga pagalba, susijusios problemos: „Manau, tikrai nebus piktnaudžiavimo. Noriu patikinti, kad su Policijos departamentu rasime sprendimus šioje situacijoje.“