Eismas

2021.01.20 20:33

Klaipėdos miesto valdžią dėl kelininkų darbo užgriuvo skundų lavina: meras įtūžęs – su sniegu iškrito ir pirmosios baudos įmonėms

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.01.20 20:33

Uostamiestyje gausiai iškritęs sniegas klaipėdiečiams priminė šiuolaikiniu folkloru tapusią frazę, jog kelininkus žiema užklupo netikėtai. Pastarosiomis dienomis Klaipėdos gatvės tiesiog skendo sniege, kai kurios buvo sunkiai pravažiuojamos. Dėl susiklosčiusios situacijos miesto valdžia kelininkus „apdovanojo“ tūkstantinėmis baudomis.

Kelias paras Klaipėdoje vis krentantis sniegas miesto kelininkams, panašu, tapo neįveikiama užduotimi.

Klaipėdiečiai socialiniuose tinkluose piktinasi, kad gatvės tiek ankstų rytą, tiek ištisą dieną atrodo taip, lyg nė nebuvo valytos – tiek pagrindines miesto arterijas, tiek atokesnes gatveles yra užklojusi stora sniego danga, susiformavo provėžos, kai kur apie gatvių valymą bylojo tai, jog sniego kalnais buvo užverstos viešojo transporto stotelės.

Neišbrendami buvo ir kai kurie daugiabučių namų kiemai.

Apie prastą padėtį gatvėse bei kiemuose žmonės skambučiais bei žinutėmis užvertė ir miesto valdžią.

„Čia jau kaip tautinis folkloras, kad ir kaip bebūtų, kad ir kada bebūtų, bet kai iškrenta pirmasis sniegas – jis užklumpa nepasiruošus. Šįkart šiek tiek pakeisčiau, kad su pirmuoju sniegu iškrenta ir pirmosios baudos“, – padėtį apibendrino Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Po uostamiesčio savivaldybės atlikto patikrinimo baudas nuspręsta skirti visoms trims įmonėms, kurios rūpinasi miesto gatvių valymu.

Šiaurinę miesto dalį valančiai bendrovei „Ecoservice“ ir miesto pietuose dirbančiai įmonei „Vakarų švara“ skirtos baudos po 2 tūkst. eurų, o bendrovė „Klaipėdos želdiniai“, kuri turėjo nuvalyti šaligatvius, turės sumokėti 750 eurų dydžio baudą.

Dabar ne laikas aiškintis, reikia vertinti tai, kas nepadaryta.

Jau kreiptasi ir į visus daugiabučių namų administratorius – raginama kuo greičiau imtis savosios misijos tinkamai valyti sniegą daugiabučių namų kiemuose.

„Jie gauna įmokas iš jų administruojamų būstų, tai reiškia – iš gyventojų“, – pabrėžė V. Grubliauskas.

Kaip valomi uostamiesčio daugiabučių kiemai ir įvažos į juos tikrins savivaldybės atstovai.

„Kokie čia gali būti pasiteisinimai – nėra jų. Prieš prasidedant šaltajam sezonui ne vieną kartą buvo susitikta su visais, buvo klausta ar jie yra pasirūpinę visomis reikiamomis medžiagomis, ar paruošta technika, ar bus numatytas budėjimas. Kaip visada visi raportuoja, kad viskas yra tvarkoje ir tik laukia sniego. Sulaukus sniego pasirodo, kad pasiruošę ne visiškai. Dabar ne laikas aiškintis, reikia vertinti tai, kas nepadaryta“, – kritiką savo darbo tinkamai neatlikusiems kelininkams žėrė Klaipėdos meras.

Bendrovė „Ecoservice“, kuri dabar sulaukė kritikos dėl gatvių valymo, buvo linksniuojama ir praėjusių Kalėdų laikotarpiu. Tuomet bendrovė buvo peikiama dėl laiku neišvežtų atliekų, todėl per šventes prie konteinerių netruko susikaupti ypač daug šiukšlių.

Tada buvo aiškinama, kad veiklos trukdžiai susidarė dėl to, kad daliai įmonės darbuotojų susirgus COVID-19 liga tiesiog pritrūko pajėgų.

V. Grubliauskas pastebėjo, kad ateityje skelbiant naujus konkursus, bus atsižvelgta į tai, kaip įmonė dirbo ir įgyvendino jai pavestas užduotis dabar.

„Natūralu, kad žiūrint į perspektyvą, kada bus skelbiami nauji konkursai, matyt, šitos aplinkybės turi būti labai rimtai vertinamos visų konkurso dalyvių“, – dėstė V. Grubliauskas.