Eismas

2021.01.20 15:41

Kelininkai įspėja ruoštis sudėtingoms eismo sąlygoms Vilniuje – nemalonūs reiškiniai gali trukti kelias paras

LRT.lt2021.01.20 15:41

Trečiadienį popiet sostinėje prasidėjęs snygis gali tapti tikru darbymečiu kelininkams. Vilniaus keliais besirūpinanti „Grinda“ savo feisbuke informavo, kad nemalonių meteorologinių reiškinių galima tikėtis dvi paras.

„Sinoptikų duomenimis, trečiadienį apypiečiu Vilniuje oro temperatūra pradės sparčiai kilti, o maždaug vidurnaktį termometrai jau sustos ties nuliu. Kritulių prognozė: trečiadienį popiet pradės snigti, naktį krituliai pereis į šlapdribą, o paryčiais – į lijundrą. Dėl įšalusių paviršių sniegas neišvengiamai ledės, ypač slidūs bus tiltai“, – pastebėjimais dalijasi „Grinda“.

Kelininkai informuoja, kaip bus dirbama:

Gerai kelio dangos būklei užtikrinti jau trečiadienį bus atliekamas prevencinis gatvių barstymas, nes laiku nubarstyti paviršiai „sugauna“ dar tik krintantį sniegą ir neleidžia jam prišalti;

Mokslinių tyrimų duomenimis, apdrorojimas prieš apledėjimą leidžia keliuose barstomų medžiagų kiekį sumažinti 20–40 proc.;

NaCl (druska – LRT.lt), esant -9/-10 °C šalčiui (tokia temperatūra buvo prognozuojama trečiadienio rytui), veikia efektyviai – 1 kilogramas druskos ištirpdo 6,3 kg sniego.

„Grinda“ įspėja vairuotojus vairuoti atidžiai.