Eismas

2021.01.20 14:15

Anykščiai svarsto apmokestinti įvažiavimą į miestą: tikisi sumažinti taršą, tačiau baiminamasi atbaidyti turistus

Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.01.20 14:15

Anykščiai planuoja apmokestinti įvažiavimą į miestą. Savivaldybė skaičiuoja, kad išaugus turistų srautui, tenka daugiau išleisti gatvėms, dviračių takams tvarkyti. Vieno euro mokesčiu siekiama sumažinti automobilių keliamą taršą.

Miestai, kovojantys su tarša ir perpildytomis gatvėmis, renkasi skirtingas priemones, bet visų tikslas yra tas pats – išlaipinti žmones iš automobilių ir paskatinti rinktis viešąjį transportą ar dviratį, o dar geriau – keliauti pėsčiomis. Anykščiai, siekiantys kurorto statuso, nusprendė, kad geriausia su tuo kovoti, įvedant vieno euro įvažiavimo į miestą mokestį. Mat atsidarius Lajų takui, stipriai išaugo turistų srautai.

„Tūkstantis turistų per parą – tai pagalvokite, koks kiekis automobilių Anykščiuose atsirado, kokia tarša. Labai išaugo savivaldybės biudžetui, tai čia būtų kaip vienas iš būdų, labai nepopuliarus, bet čia nieko naujo, visa Europa taip gyvena, ir mes taip gyvensim“, – tikina Anykščių rajono savivaldybės tarybos narys Kęstutis Indriūnas.

Savivaldybės tarybos opozicijos lyderis Kęstutis Tubis nėra užtikrintas, kad toks mokestis bus įvestas mieste. Anykščiai neturi aplinkkelio, tad būtų sudėtinga atskirti į miestą atvykstančius nuo tik tranzitu per jį pravažiuojančius.

„Be abejo papiktintų ir verslą, ir transporto priemonių vairuotojus, o jeigu vieną eurą imti, tai kaip iš sunkvežimio vairuotojo tuos pinigus paimti? Jam tas trukdymas brangiau kainuotų, nei tas mokestis“, – teigia savivaldybės opozicijos narys.

Panorama. Beveik visoje šalyje fiksuojama padidėjusi oro tarša (su vertimu į gestų k.).

Anykščių turizmo klasterio pirmininkė Sonata Veršelienė teigia, kad šį sprendimą reikia gerai pasverti.

„Reikėtų šitą labai atsakingai pažiūrėti, pasverti, paskaičiuoti, kad neišgąsdinti tų vienadienių turistų, nes toks lankytojas irgi labai geras: jis atvažiuoja, aplanko muziejus, pervažiuoja tuo pačiu dviračių taku, pavalgo mūsų kavinėse. Taip, jis nenakvoja, bet jis taip pat yra labai svarbus“, – sako ji.

Ar Anykščiuose atsiras įvažiavimo mokestis, artimiausiu metu spręs miesto valdžia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt