Eismas

2021.01.18 19:20

Patogesnių kelionių tarp miestų keleiviams teks palaukti – reisų palikta vos penktadalis, pokyčiai žadami sausio pabaigoje

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2021.01.18 19:20

Prieš dvi savaites tarpmiestinių autobusų reisų dar labiau sumažėjo, tad šiuo metu jų telikę vos penktadalis. Ir nors didesnis reisų skaičiaus mažėjimas kol kas neplanuojamas, patogesnių kelionių teks palaukti mažiausiai iki mėnesio pabaigos.

Keleivių vežėjų asociacijos prezidento Gintaro Nakučio teigimu, šventinis laikotarpis vežėjams buvo „labai liūdnas“. Tvyrant tokioms nuotaikoms, metų pradžioje buvo sustabdyta dar daugiau reisų.

„Po Trijų karalių buvo dar atsisakyta reisų, dabar nepasakysiu, kiek konkrečiai, tačiau jų sumažėjo. Toks skaičius reisų, koks yra dabar, išsilaikys iki sausio pabaigos. Galbūt jų kiek bus sugrąžinta, jei nebeliks judėjimo ribojimų tarp savivaldybių, tačiau manome, kad skaičius nekis iki sausio pabaigos“, – LRT.lt telefonu sakė G. Nakutis.

Jo teigimu, didelio reisų sugrąžinimo neverta tikėtis iki karantino pabaigos, nes tik karantinui pasibaigus žmonės veikiausiai pradės daugiau keliauti, o vežėjai yra priklausomi nuo keleivių skaičiaus.

Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) pateiktame komentare rašoma, kad šiuo metu sustabdyti 663 iš šiuo sezonu važiuojančių 881 reiso, tad realiai važiuoja 182, o tai yra vos penktadalis visų reisų.

„Tarpmiestinių reisų sustabdymas palietė visus šalies regionus: vienur daugiau reisų laikinai sustabdyta, kitur mažiau. Šiandien reisų skaičius yra labai sumažėjęs, tačiau regionai nėra visiškai atskirsti, nes po 1–2 reisus maršrutuose yra palikta“, – teigė LTSA atstovė Eglė Kučinskaitė.

Jos teigimu, šiuo metu situacija nusistovėjusi, t. y. stabilizavusis, nes jau beveik savaitė, kaip LTSA nesulaukia prašymų stabdyti reisus.

„Yra keletas atnaujintų, nes vežėjai patys pamatė, kad žmonėms iš tiesų kyla sunkumų: jie būriuojasi stotyse, ilgai laukia, šąla lauke, todėl savo iniciatyva ėmėsi pakeitimų“, – tvirtino LTSA atstovė.

Kiek anksčiau LRT.lt rašė, kad sumažėjus reisų skaičiui žmonėms sunkiau nuvykti į darbą, maža to, jie priversti vykti sausakimšais autobusais, nes vežėjai ne tik sustabdė dalį reisų, bet ir į kelią išleido mažesnius autobusus.

„Pagal esamą tvarką, užtikrinant bent metro atstumą ir sodinant šachmatų principu, jei autobusas yra 40 vietų, juo gali vykti 20 žmonių. Kartais ir tiek keleivių nesusirenka, todėl vežėjai išleidžia mažesnius autobusus, nes kitaip važinėti dar nuostolingiau. Tačiau vairuotojai turi laikytis nustatytos tvarkos ir, jei mato, kad nebus užtikrintas reikiamas atstumas, turėtų dalies keleivių neįleisti“, – sakė G. Nakutis.

Vis dėlto tiek asociacijos prezidentas, tiek LTSA tikino, kad situacija nuolat stebima, reaguojama į keliaujančiųjų pastabas ir ieškoma sprendimų.

„Dėl tendencijų yra gana sunku prognozuoti, viskas priklausys nuo epidemiologinės situacijos šalyje, tačiau sunkiai tikėtina, kad nebeliks reisų. Kuo greičiau virusas bus suvaldytas, situacija pagerės, tuo greičiau galės būtų atnaujinti tarpmiestinių autobusų reisai“, – sakė LTSA atstovė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt