Eismas

2021.01.18 11:08

Kauno rajone stotelėse atsiras nauja keleivių informavimo sistema

Birutė Mačienė, ELTA2021.01.18 11:08

Kauno rajono didesnių gyvenviečių ir miestelių visuomeninio transporto stotelėse įrengiama šiuolaikiška keleivių informavimo sistema.

Rajone jau veikia pirmosios 7 informacinės sistemos švieslentės. Jos sumontuotos kelyje Raudondvaris–Vilkija–Čekiškė, - Raudondvaryje – 2, Bubiuose – 1, Kulautuvoje – 1, Vilkijoje – 2, Čekiškėje – 1 stotelėje.

Kauno rajone švieslentes sumontavo konkursą laimėjusi „Kautra“. Bendrovė bendradarbiaudama su partneriais „Du trys“ pasirūpino, kad švieslenčių valdymo sistema būtų integruota į eismo valdymo sistemą.

Kauno rajono savivaldybė džiaugiasi, kad informacinės švieslentės palengvins keliaujančiųjų viešuoju transportu dalią, nes informacinė sistema informuos keleivius apie atvykstančius autobusus realiu laiku. Tuo pačiu Savivaldybė turės informacinę platformą, kur galės operatyviai paskelbti gyventojams aktualius pranešimus. Savivaldybės specialistai įkelti į švieslentę norimą informaciją galės nuotoliniu būdu ir bet kuriuo paros metu.

„Švieslentėje veiks bėganti eilutė, tad viešojo transporto stotelėje laukiantys keleiviai galės susipažinti su svarbiausiais priimtais Savivaldybės sprendimais, organizuojamais renginiais, keleiviams bus patogu gauti naudingos informacijos. Kiekvienoje švieslentėje galėsime skelbti skirtingo turinio informaciją, aktualią tik tai seniūnijai“, – pabrėžė Kauno rajono savivaldybės administracijos Kelių ir transporto skyriaus vyriausiasis specialistas Jonas Sakalavičius.

Savivaldybės atstovų teigimu, darbai stotelėse atlikti puikiai ir viršijo visus lūkesčius. Įdiegtos papildomos funkcijos, kurios leis kiekvieną švieslentę valdyti atskirai.

Įrenginių tiekėjas įsipareigojo po švieslenčių įrengimo dar 30 mėnesių eksploatuoti sistemą. Bendra projekto sutarties trukmė – 36 mėn. Švieslenčių įrengimas bei eksploatacija sutarties laikotarpiu Kauno rajono savivaldybei bendrai kainuos 66 tūkst. Eur.

„Kautros” marketingo vadovas Justinas Vadluga pasakojo, kad švieslentėse bus atvaizduojamas ne tik Kauno priemiesčio autobusų grafikas realiu laiku, bet ir tarpmiestinio susisiekimo vežėjų autobusų, turinčių GPS siųstuvus ir esančių sistemoje, atvykimo laikas.