Eismas

2021.01.16 12:48

Ekspertai primena gudrybes, padėsiančias lengviau užvesti automobilį per šalčius

Žygintas Abromaitis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.01.16 12:48

Šaltos dienos, dar šaltesnės naktys - jau porą metų nematyti šalčiai gali sukelti problemų vairuotojams. Ekspertai sako, svarbu iš įšalusio automobilio pernelyg daug nereikalauti, važiuoti ramiai, kol šis sušils. O jeigu net variklio užvesti nepavyksta - yra keletas būdų, galinčių padėti.

Sunkiai užsiveda automobilis, prišąlusios durys - vos keli nepatogumai užklupus šalčiams. O šį savaitgalį šaltukas kandus - tokio nebuvo pastaruosius keletą metų. Ir jeigu benzininiai automobiliai šiek tiek lengviau pakelia žemos temperatūros sukeliamas išdaigas, su dyzeliniais problemų daugiau. Ekspertai rekomenduoja prieš užvedant variklį, pirmiausia, pakaitinti žvakes.

„Jeigu jaučiama, girdima, kad variklis sukamas labai sunkiai arba sukimosi dažniai, dažnis mažėja, tai reiškia, kad akumuliatoriaus baterija visgi yra per silpna ir yra sunku jai įsukti - ypač tai būdinga dyzeliniams varikliams”,– kalbėjo Vilniaus Gedimino technikos universiteto Transporto inžinerijos fakulteto docentas Vidas Žuraulis.

Šalčių išbandymas vairuotojams: ekspertų teigimu, svarbu iš įšalusio automobilio pernelyg daug nereikalauti

Patarimų vairuotojams - apstu. Svarbu leisti automobiliui kiek pašilti, nepulti iš karto važiuoti ar suteikti varikliui didelės apkrovos. Jeigu durys linkusios prišalti - jas svarbu padengti specialiomis priemonėmis. Svarbu ir kruopščiai gremžtuku nusivalyti apšąlusius stiklus - taip galima ilgiau išsaugoti valytuvus.

„Jau žinant, kad artėjanti naktis bus vėsesnė, svarbu nepalikti užtraukto rankinio stabdžio. Kaladėlės gali prišalti, gali atsirasti problemų, kad užvedus automobilį gali būti sunku pajudėti. Ar stabdžio lynas, ar elektros variklis gali sugesti“, – aiškino V. Žuraulis.

Sinoptikai sako, kelios artimiausios naktys iš tiesų bus iitin šaltos – termometrų stulpeliai rodys ir didesnį nei 20-ties laipsnių šaltį.