Eismas

2021.01.15 15:12

Gentvilas: elektromobilių įsigijimo paramai šiemet planuojama skirti 3 mln. eurų

Kornelija Mykolaitytė, ELTA2021.01.15 15:12

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas sako, kad šiemet planuojama paramai elektromobilių įsigijimui numatyti 3 mln. eurų, taip pat planuojamos lėšos siekiant patogesnio ir aplinkai draugiško miestų viešojo transporto.  

„Šiandien kalbėjome su viceministre apie Klimato kaitos fondo lėšas, kurių susidarys šiemet apie 100 mln. eurų, iš jų bus toliau kompensuojami elektromobiliai, jų įsigijimas. Apie 3 mln. eurų planuojama skirti šiemet elektromobiliams. Matome, kad pernai tik paskelbta priemonė nesusilaukė tokios paskatos, bet išnaudota apie 1,4 mln. eurų elektromobilių paramai“, – po nuotolinio susitikimo su šalies vadovu penktadienį sakė S. Gentvilas.

Ministro teigimu, taip pat bus skiriama lėšų miestų viešajam transportui.

„Pernai metais buvo finansuota 20 mln. eurų miestų autobusų atnaujinimui. Vyriausybė yra nusimačiusi strateginį tikslą 2027 metais turėti visą miestų viešąjį transportą tik ekologišką, tai mes reikšmingai norime prisidėti prie savivaldybių, kad jos sukurtų tą alternatyvą, kad žmonės galėtų tiek iš priemiesčių, tiek mieste naudotis viešuoju transportu ir kad jis būtų patogus. Todėl skirsime daug pinigų iš Aplinkos ministerijos fondų“, – sakė S. Gentvilas.

Pasak jo, Seimo pavasario sesijoje taip pat ketinama pateikti naują automobilių mokesčio įstatymo projektą.