Eismas

2021.01.14 23:51

„Toyota“ sumokės 180 mln. dolerių, kad užbaigtų bylą dėl JAV taršos emisijų pažeidimų

ELTA2021.01.14 23:51

Japonijos autopramonės milžinė „Toyota“ sumokės 180 mln. eurų (apie 148 mln. eurų), kad užbaigtų bylą, pradėtą dėl to, jog bendrovė nesilaikė taisyklių, įpareigojančių pranešti institucijoms apie problemas, susijusias su automobilių taršos emisijomis, pranešė JAV Teisingumo departamentas.

„Toyota“ dėl savo netinkamo elgesio sumokės 180 mln. dolerių ir įsipareigos nebekartoti pažeidimų“, – sakė JAV generalinio prokuroro pavaduotojas Jeffrey'is Bossertas Clarkas.

Teisingumo departamento teigimu, 2005–2015 m. „Toyota“ nepateikė duomenų apie automobilių atšaukimus dėl taršos emisijų arba su jomis susijusių defektų, kaip to reikalauja JAV švaraus oro aktas.

Įmonės vadovai žinojo apie įstatymo nesilaikymą, o bendrovė vėl pradėjo teikti duomenis tik 2015 m. Kai kurie duomenys buvo pateikti net 8 metais vėliau nei buvo reikalaujama, teigė Teisingumo departamentas.

„Toyota“ elgesys veikiausiai lėmė atidėtus ar išvengtus atšaukimus, o „Toyota“ gavo reikšmingos ekonominės naudos ir perdavė išlaidas klientams bei prailgino laiką, kurį nesuremontuoti automobiliai su defektai liko keliuose“, – teigė pareigūnai.