Eismas

2021.01.14 20:41

Tragiškos avarijos Trakų r. sukrėsti kelininkai kreipėsi į vairuotojus ir pasidalijo valomų kelių žemėlapiu

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2021.01.14 20:41

Po trečiadienį šalį sukrėtusios avarijos, kurios metu žuvo 5 automobiliu važiavę žmonės, kelininkai tvirtina, kad ne visi vairuotojai suvokia eismo sąlygų sudėtingumą. Keliaujantiesiems siūloma pasidomėti kelio būkle iš anksto, taip pat paskelbtas žemėlapis, kuriame matyti, kaip dažnai valomi tarpmiestiniai keliai.

Už kelią Vilnius–Prienai–Marijampolė, kuriame įvyko tragiška avarija, kaip ir už daugelį kitų valstybinės reikšmės kelių, yra atsakinga bendrovė „Kelių priežiūra“, jos atstovės Giedrės Čekavičienės komentare teigiama, kad eismo įvykis sukrėtė ir kelininkus.

„Vakar vakare įvykusi skaudi nelaimė iš tiesų sukrėtė net ilgą laiką mūsų įmonėje dirbančius kelininkus. Sunku įsivaizduoti, kaip jaučiasi keleivių artimieji. Labai juos užjaučiame ir įspėjame vairuotojus vairuoti itin atsargiai – keliuose žiema“, – rašoma komentare.

Atkreipiamas dėmesys, kad pastarosiomis dienomis oro sąlygos buvo arti ekstremalių: besitęsiantis snygis, stiprūs vėjo gūsiai, vietomis lijundra. Vienu metu į kelius buvo išvažiavę per 370 kelininkų mechanizmų. Besitęsiantys krituliai, besiformuojantis plikledis pareikalavo intensyvaus darbo magistraliniuose keliuose. Buvo ir sunkiai išvažiuojamų kelių, mažesnio eismo intensyvumo rajoniniuose keliuose vietomis sniego sluoksnis siekė 20 cm.

„Šiuo metu situacija tiek meteorologiniu požiūriu, tiek kelio būklės gerėja, tačiau primename vairuotojams, kad vasarą ir žiemą vairavimo sąlygos skiriasi. Suprantama, kad sunku persijungti, nes vasaros sezonas trunka ilgiau ir praeita žiema buvo lengvesnė, tačiau atsisėdus prie vairo rekomenduojame sau priminti, kad žiemą reikia rinktis mažesnį greitį, nei leistina, stabdyti anksčiau nei įprastai, laikytis didesnio atstumo, tvirtai laikyti vairą, vengti staigių manevrų“, – priduria tarpmiestiniais keliais besirūpinantys kelininkai.

Vairuotojai raginami ne tik važiuoti lėčiau, bet ir pasidomėti eismo sąlygomis atitinkamuose keliuose, kuriais teks keliauti. Iškilus bet kokiems su keliais susijusiems klausimais vairuotojai gali kreiptis į Eismo informacijos centrą telefonu 1871.

Taip pat sudarytas žemėlapis, kuriame kiekvienas gali pamatyti tarpmiestinių kelių valymo prioritetinę tvarką. Remiantis tuo galima lengviau įsivaizduoti, kokios gali laukti eismo sąlygos kelyje.

Žemėlapį pasižiūrėti galite čia.

Į prioritetinių kelių viršūnę įtraukti magistraliniai keliai ir greitkeliai, tokie kaip: Vilnius–Kaunas–Klaipėda, Vilnius–Panevėžys, kelias „Via Baltica“. Mažesnio intensyvumo kelių pozicija prioritetinės priežiūros sąraše žemesnė.

Pavyzdžiui, kelias Vilnius–Prienai–Marijampolė, kuriame trečiadienį įvyko tragiška nelaimė, yra priskiriamas antrajamam priežiūros lygiui. Kelininkai teigia, gal paskutinis valymas ar barstymas jame buvo atliktas maždaug trys valandos prieš avariją, o maždaug 40 minučių prieš įvykį kelininkai pakartotinai važiavo patikrinti jo būklės.

Kelininkai primena, kad mažo intensyvumo keliai neretai prioritetiniame priežiūros sąraše yra žemiausiai, todėl esant snygiui šiuose keliuose gali daug kur būti slidu.

Vairuotojai taip pat raginami stebėti eismo situaciją Lietuvos automobilių kelių direkcijos informaciniame puslapyje www.eismoinfo.lt.

LRT.lt primena, kad sausio 13 dieną apie 16 val. 37 min. Trakų rajone, kelio Vilnius–Prienai–Marijampolė 35-ame kilometre, automobilis „Citroën Berlingo“, vairuojamas vyro (gimusio 1958 m.), lenkdamas vilkiką „Man TGX“ su puspriekabe, kurį vairavo vyras (gimęs 1985 m.), išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su automobiliu „Fiat Doblo“, kurį vairavo jaunuolis (gimęs 2002 m.).

Eismo įvykio metu žuvo automobilio „Fiat“ vairuotojas ir keleiviai (gimę 1983 m., 1991 m., 1993 m. ir 2003 m.). Sužalotas automobilio „Citroën“ vairuotojas buvo pristatytas į ligoninę apžiūrėti.