Eismas

2021.01.14 10:16

Aiškėja daugiau detalių apie 5 žmonių gyvybes nusinešusią avariją Trakų r.: tarp žuvusiųjų – nepilnametis

papildyta kelininkų komentaru, atnaujinta 12.25
Paulius Vaitekėnas, LRT.lt, BNS2021.01.14 10:16

Sausio 13-osios pavakarę Lietuvą sukrėtė žinia apie siaubingą avariją Trakų r., per ją žuvo 5 žmonės. Nors policija dar atlieka nelaimės tyrimą, viena iš avarijos versijų – lenkimas esant sudėtingoms oro sąlygoms. 

Kaip praneša policija, sausio 13 d. apie 16 val. 37 min. Trakų r., kelio Vilnius–Prienai–Marijampolė 35-ame km, automobilis „Citroen Berlingo“, vairuojamas vyro (gim. 1958 m.), lenkdamas vilkiką „MAN TGX“ su puspriekabe, kurį vairavo vyras (gim. 1985 m.), išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su automobiliu „Fiat Doblo“, kurį vairavo jaunuolis (gim. 2002 m.).

Eismo įvykio metu žuvo automobilio „Fiat“ vairuotojas (gim. 2002 m.) ir keleiviai (gimę 1983 m., 1991 m., 1993 m. ir 2003 m.). Taip pat eismo įvykio metu sužalotas automobilio „Citroen“ vairuotojas, jis pristatytas į ligoninę apžiūrėti.

„Du iš karto žuvo, du buvo gaivinami, irgi žuvo ir vienas pakeliui į ligoninę mirė. Vienas vyriškis lengvai sužeistas“, – LRT RADIJUI po avarijos sakė Policijos departamento budėtojas Vaidotas Bilevičius.

Jo teigimu, pirminė avarijos versija – kai keliu važiuojantį automobilį „Citroen“ sumėtė, jis tuomet kliudė ta pačia kryptimi važiavusį „Fiat“ ir išstūmė jį į priešpriešinę eismo juostą, kuria atvažiavo vilkikas.

Trečiadienio vakarą futbolo sirgalių bendruomenės „Dzūkų tankai“ feisbuko paskyroje buvo pranešta, kad per eismo įvykį žuvo 18-metis ir 17-metis bendruomenės nariai, jie automobiliu vyko į Alytų.

Vilniaus apskrities VPK atstovės Julijos Samorokovskajos LRT.lt raštu pateiktame komentare rašoma, kad taip pat žinoma, jog automobilis, kuriuo vyko žuvusieji, priklauso įmonei, todėl gali būti, kad visi automobiliu važiavę asmenys yra vienos bendrovės darbuotojai, galimai vykę iš darbo ar darbo reikalais.

Dėl šio įvykio policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR BK 281 str. 5 d.

Kelininkai: atkarpa buvo patikrinta 16 val.

Kelininkai, kurie rūpinasi valstybinių kelių būkle, tarp kurių yra kelias Vilnius–Prienai–Marijampolė, kuriame įvyko skaudi nelaimė, LRT.lt pateiktame komentare teigia, kad minėtoje vietoje kelio būkle pasirūpinta pagal visus reikalavimus.

„Vakar vakare į Kelių priežiūros valdymo centrą (KPVC) buvo gautas pranešimas apie eismo įvykį kelyje Vilnius–Prienai–Marijampolė (34,95 km). Po AB „Kelių priežiūra“ vidinio tyrimo patvirtinta, kad kelių priežiūra atlikta laikantis nustatytų reikalavimų. Ruožas yra II priežiūros lygio. Paskutinis, t. y. antras, valymas / barstymas buvo atliktas 13 val. 30 min. 16 val. fiziškai patikrinta kelio atkarpa, eismo sąlygos buvo patenkinamos: danga šlapia, krito silpnas sniegas, kelio dangos paviršiaus temperatūra siekė 0,7 laipsnio šalčio, oro – 1 laipsnį šalčio“, – rašoma „Kelių priežiūros“ pateiktame komentare.

Anot kelininkų, buvo dirbama visu pajėgumu – vienu metu į kelius buvo išvažiavę per 370 mechanizmų. Besitęsiantys krituliai, besiformuojantis plikledis pareikalavo intensyvaus darbo magistraliniuose keliuose. Kai kuriais keliais buvo sunku važiuoti, mažesnio eismo intensyvumo rajoniniuose keliuose vietomis sniego sluoksnis siekė 20 cm.

Apvirto į avarijos vietą skubėjęs gelbėtojų automobilis

Pranešama, kad į avariją pateko ir į įvykio vietą vykusių gelbėtojų automobilis, jis nuslydo nuo kelio ir apsivertė, tačiau žmonės nenukentėjo.

„Tai neturėjo įtakos gelbėjimui, kadangi ne vienas automobilis išvyksta (...). Žmonės persėdo į kitą automobilį ir įgula nuvyko į gelbėjimą“, – BNS teigė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas.

Kelių direkcija trečiadienio pavakarę buvo išplatinusi pranešimą, jame buvo rašoma, kad kelininkai nespėja valyti kelių, nes, vos tik technikai sutvarkius kelią, jį vėl nuklodavo sniegas. Vairuotojai buvo įspėti važiuoti atsargiai, pasirinkti ne maksimalų leistiną, o saugų greitį, nedaryti staigių manevrų.