Eismas

2021.01.14 17:04

Keliaujančiųjų tarp miestų sunkumai – sumažėjus reisų keleiviams tenka grūstis perpildytuose autobusuose

LRT2021.01.14 17:04

Keleiviai skundžiasi, kad vežėjai ne tik sumažino tarpmiestinių maršrutų skaičių, bet ir veža žmones mažuose ir perpildytuose autobusuose.

Dalis keleivių skundžiasi, jog per karantiną sumažinus tarpmiestinių reisų skaičių keblu nuvažiuoti į darbą arba tenka grūstis sausakimšame autobuse nesilaikant saugumo. Vežėjai teisinasi, kad per karantiną patenkinti keleivių norų nėra galimybių, nuostoliai milžiniški, nes maršrutų belikę vos ketvirtadalis.


Utenos rajone gyvenanti Milda pasakoja, kad nuvykti į darbą Vilniuje dabar pasidarė keblu. Anot moters, panaikinta net 18 reisų iš Utenos į Vilnių ir palikti maršrutai jai yra nepatogūs. Be to, anksčiau iš Biržų į Vilnių per Uteną važiavęs didelis autobusas dabar pakeistas į perpus mažesnį, jis būna sausakimšas keleivių.

„Iš tikrųjų buvo šokas, ne man vienai – daugumai žmonių buvo šokas. Žmonės suštabeliuoti, jie sėdi vienas šalia kito, net bijo galvą pasukti, nes visi supranta, kad to atstumo reikia, o jo realiai nėra. Kituose miesteliuose ta pati problema, kitų net nebepriima į autobusą, nes nėra vietų, o kadangi maršrutai panaikinti, tai problema, kaip žmogui grįžti. Labai neapgalvotai nutraukti maršrutai, nes į darbą reikia važiuoti ryte, o nebėra visų rytinių, pirmas autobusas iš Utenos į Vilnių yra 10 val. 55 min., dar anksti šeštą yra“, – pasakojo keleivė Milda.

Anot jos, beveik visi keleiviai važiuoja į darbus ar kitais svarbiais reikalais ir jiems vienintelė susisiekimo priemonė yra tarpmiestinis transportas, deja, jame net ir dezinfekcinio skysčio trūksta.

„Paimkim paprastą modelį – žmogus vienas savo automobilyje negali važiuoti į kitą savivaldybę, o autobuse žmonės turi važiuoti susispaudę ir bijau sumeluoti, bet tame Biržų autobuse nebuvo dezinfekcinio skysčio, o jeigu buvo, tai kažkur – nežinau“, – pridūrė ji,

Biržų autobuso parko vadovas Marius Šernas teigia, kad autobusus į reisą tenka leisti mažesnius, nes keleivių skaičius labai kinta. Tušti autobusai parkui yra nuostolis, todėl direktorius siūlo kantriai išlaukti karantiną arba nevažiuoti.

„Juos eksploatuoti bent jau degalų atveju yra perpus pigiau, tai linkėtume žmonėms, jeigu jie jaučiasi nesaugiai, tiesiog nevažiuoti. Vieną dieną keleivių nebūna visai, kitą dieną jie gali netilpti, tačiau netilpti jie gali tik keliose stotelėse. Situacija yra beprecedentė, kadangi esame pasmerkti dirbti nuostolingai, dabar tikslas būtų tiesiog išgyventi karantiną“, – teigė M. Šernas.

Tačiau į tarpmiestinius reisus paleisti mažesni autobusai pažeidžia ekstremalių situacijų operacijų vadovo reikalavimus.

„Neužtikrintas saugumas, mes susisieksime su Biržų autobusų parku, aiškinsimės situaciją, nes tai nėra toleruotina. Be to, svarbu, kad tai pažeidžia ekstremaliųjų situacijų operacijų vadovo reikalavimus. Sprendimai yra numatyti, ko turi imtis vežėjai, kad žmonės keliautų saugiai“, – teigė Lietuvos transporto saugos administracijos atstovė Eglė Kučinskaitė.

Lietuvos keleivių vežėjų asociacijos prezidentas Gintaras Nakutis teigia, kad vežėjai situaciją mato ir jeigu bus keleivių, bus atnaujinti ir maršrutai.

Pasak jo, praėjusi savaitė buvo labai liūdna, nebuvo keleivių, todėl kai kurie vežėjai savo reisus sustabdė, deja, žmonės tai labai pajuto. „Čia susiję du dalykai – yra keleivių, yra pasiūla, bus atnaujinama. Aš manau, jeigu tik bus keleivių, tikrai atkurs tuos reisus. Žmonės bijo važiuoti, o tiems, kuriems reikia, jau pasidaro sudėtinga“, – tikino asociacijos prezidentas.

„Jeigu susidarė kritinių taškų ir žmonės tikrai negali nuvykti, reaguosime, kalbėsime su vežėjais ir ieškosime sprendimų, kaip galima būtų padėti keleiviams. Šiandien reisų skaičius yra labai sumažėjęs, turime suprasti, kad saugus važiavimas taip pat prisideda prie sergamumo mažinimo. Mes suprantame ir vežėjus, situacija yra įtempta ir sudėtinga ir visi turėtume žiūrėti ne tik į finansinius dalykus“, – pridūrė Lietuvos transporto saugos administracijos atstovė.

Anot jos, šiuo metu daugiau negu perpus yra sumažinta reisų, iš beveik 900 likę mažiau nei 200.

Pasakojimo klausykitės ir radijo įraše.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt