Eismas

2021.01.05 18:31

„Honda“ pristatė automobiliams skirtą „kaukę“, padedančią kovoti su virusais

LRT.lt2021.01.05 18:31

Japonų automobilių gamintojas sukūrė „Kurumaku“ – naują antivirusinį produktą „Honda“ salono oro filtrams. Jis montuojamas ant salono oro filtro ir veikia kaip veido kaukė, siekiant išvengti virusų plitimo. Po to, kai keliose šalyse buvo aptiktas nauja viruso atmaina, tapo aišku, kad koronaviruso pandemija dar toli gražu nesibaigė, todėl ši japonų automobilių gamintojo naujovė gali būti labai naudinga, rašo motor1.com. 

Tad kaip gi veikia „Kurumaku“? „Honda“ teigimu, naujasis produktas specialiu paviršiumi gaudo viruso lašelius ir sumažina jų formą, tokiu būdu nukenksmindamas virusą. Šioje technologijoje naudojamas cinko fosfato cheminis konversijos apdorojimas, kuris taip pat pasitelkiamas kovoje su transporto priemonių korozija.

Priešingai nei kitų automobilių gamintojų, tokių kaip „Geely“, įdiegti CN95 filtrai, neleidžiantys į automobilio saloną patekti virusams ir kitoms didesnėms nei 0,3 mikrono dalelėms, „Kurumaku“ stengiasi sunaikinti salone esančius virusus, pavyzdžiui, tuos, kuriuos parsinešate trumpam užbėgę į parduotuvę.

„Honda“ mano, kad „Kurumaku“ gali pašalinti 99,8 proc. automobilio viduje esančių viruso lašelių vos per 15 minučių nuo oro cirkuliacijos įjungimo. Ant paviršių esantys virusai sunaikinami per 24 valandas. Pažymėtina, kad „Kurumaku“ reikia keisti kasmet arba kas 15 tūkst. kilometrų.

Automobiliui „Honda N-Box Kei“ skirtą „Kurumaku“ bus galima įsigyti Japonijoje už gamintojo rekomenduojamą mažmeninę 6,4 tūkst. jenų (61,99 JAV dolerių) kainą. Reikia tikėtis, kad palaipsniui produktas bus pritaikytas ir kitiems „Honda“ modeliams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.