Eismas

2020.12.22 15:09

Apribojus judėjimą mažėja traukinių ir autobusų reisų, dalis vežėjų pasiryžę siūlyti keliones už dyką

Reda Gilytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.12.22 15:09

Per šventes, kaip ir per visą karantiną, susisiekimas ribojimas, tačiau autobusų ir traukinių eismas nenutraukiamas, o reisių mažėja. Transporto saugos administracijos duomenimis, šiuo metu sustabdyta beveik pusė visų autobusų maršrutų, jų dar mažės Kūčių dieną. 

Prieš šias šventes poreikio prikabinti daugiau vagonų jau nebėra. Anksčiau, laukiant didžiųjų metų švenčių traukinių bilietų į populiariausius maršrutus nelikdavo maždaug prieš savaitę. Dabar Lietuvos geležinkelių atstovo teigimu, prieš ir per šventes bus užimta tik trečdalis traukinių.

Žinios. Praėjusią parą nuo COVID-19 kas 25 minutes mirė po žmogų

„Nuo šio pirmadienio sumažinom 35 reisais, maršrutai, kuriais Lietuvoje važiavo traukiniai, išliks nepakitę, tiesiog sumažinom reisų skaičių reaguodami į sparčiai mažėjantį keleivių srautą (...) Vieno iš populiariausių maršrutų Vilnius–Klaipėda reisų skaičius nėra sumažintas“, – sako „LTG Link“ generalinis direktorius Linas Baužys.

Prieššventinių spūsčių prie autobusų taip pat nėra. Maršrutų mažėja visuose regionuose.

„Šiuo metu yra sustabdyti 468 reisai iš 1054, tai iš tiesų yra daug ir nuo gruodžio 24 dienos Kūčių dieną, bus sustabdomi dar 6. Vadinasi visi žmonės, kurie planuoja keliones turėtų būti labai atidūs ir sekti informaciją ir teirautis telefonu į autobusų stotis“, – informacija dalijasi Lietuvos transport saugos administracijos atstovė Eglė Kučinskaitė.

Šiaulių autobusų stotyje vis dar populiarūs priemiestiniai autobusai. Nors ir čia keleivių skaičius mažėja. Rajono savivaldybė dar praėjusį mėnesį priėmė kiek netikėtą sprendimą karantIno laikotarpiui.

„Keleivius Kuršėnų miesto teritrorijoje švenčių dienomis, nuo gruodžio 24 dienos iki sausio 1-os, (nuspręsta – LRT.lt) vežti nemokamai, kad nereikėtų keleiviams kontaktuoti su vairuotojais. Visoje Šiaulių rajono savivaldybės teritorijoje nuspręsta maršrutų visiškai nemažinti“, – teigia Šiaulių rajono savivaldybės skyriaus vedėja Audronė Birutienė.

Savivaldybės atstovės teigimu, nesumažinus maršrutų, keleiviai turės galimybę sėdėti didesniais atstumais. Savivavaldybė nemano, kad nemokamas važiavimas paskatins didesnį judėjimą, esą gyventojai per karantiną ir taip gerokai mažiau važiuoja.

Nors mokslininkų teigimu, būtent asmenų vietinio judėjimo ribojimas – vienas iš būdų mažinti užsikrėtimų koronavirusu skaičių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt