Eismas

2020.12.14 10:03

Keleivių vežimo bendrovės sugriežtinus karantiną planuoja koreguoti maršrutų tvarkaraščius

atnaujinta 12.40
Monika Grigutytė, ELTA2020.12.14 10:03

Prieš trečiadienį įsigaliojant griežtesniam karantinui, kuriuo ribojamas šalies gyventojų mobilumas tiek gyvenamoje savivaldybėje, tiek už jos ribų, keleivių vežimo bendrovių atstovai sako, kad šiuo metu svarstoma apie keleivinio transporto reisų pokyčius.

„Lietuvos geležinkelių“ komunikacijos departamento atstovė Rūta Atroškaitė Eltai teigė, jog „tikėtina, kad dar šią savaitę bus daromi reisų pokyčiai“.

„Bandysime stebėti keleivių srautus ir laviruoti siekdami užtikrinti būtinąsias keliones, visgi atsižvelgdami į tai, kad labai tikėtina, jog keleivių srautai gana stipriai kris. Žvelgiant į pavasario karantino statistinius duomenis matome, kad tokio griežto karantino metu srautai buvo nukritę daugiau kaip 80 proc. (...) Tikėtina, kad ir dabar lauks panašus scenarijus“, – sakė R. Atroškaitė.

„Tai dar šią savaitę bandysime modeliuoti aukso vidurį, kad paliktume žmonėms galimybę vykti į darbą ir gydymo įstaigas, bet įvertindami, kad visgi reikės efektyvinti veiklą ir daryti pokyčius“, – pridūrė ji.

Anot R. Atroškaitės, „Lietuvos geležinkeliai“ vis dar laukia nurodymų iš Vyriausybės, kaip bus ketinama užtikrinti, jog gyvenamąją savivaldybę paliktų tik tie gyventojai, kuriems pagal naujai įvesto karantino sąlygas tai leidžiama padaryti.

„Kol kas yra kalbama apie ribojimą prie įvažiavimo į miestus, kaip buvo per Velykas. Per Velykas buvo vykdomi tikrinimai įvažiuojant į miestus su lengvaisiais automobiliais. Kol kas informacijos dėl tarpmiestinių traukinių ir autobusų neturime, dėl jų dar bus sprendžiama“, – kalbėjo ji.

Tuo tarpu „Kautros“ keleivių vežimo bendrovės marketingo vadovas Justinas Vadluga Eltai pranešė, kad įmonė artimiausiu metu taip pat ketina spręsti, ar reaguojant į mobilumo ribojimus sugriežtinus karantino sąlygas šalyje bus retinami ir keičiami tarpmiestinių autobusų reisai.

„Pokyčių bus, tik ar jie bus nuo trečiadienio ar vėliau, kol kas atsakyti negalime. Peržiūrimi srautai, modeliuojama situacija. Autobusai nesustos, nes turime palaikyti susisiekimo tinklą ir dėl siuntų pervežimo, kuris ypač aktualus prieššventiniu laikotarpiu.

Turime sudaryti žmonėms galimybę judėti, tačiau esant tokiai situacijai įsijungia ir pilietinis sąmoningumas. Ribojimai automatiškai sumažins ir žmonių judėjimą, dėl to ir reisų skaičius tam tikromis kryptimis galimai mažės“, – Eltai sakė jis.

J. Vadlugos žiniomis, vežėjai kol kas nėra įpareigoti tikrinti, kuriems keleiviams leidžiama išvažiuoti už savivaldybės ribų – „tuo rūpinasi Vyriausybė“.

Premjerės Ingridos Šimonytės vadovaujamas ministrų kabinetas sekmadienį pratęsė karantiną iki sausio 31 dienos, primena ELTA.

Nuo gruodžio 15 dienos 24 val. iki sausio 3 dienos 24 val. ribojamas asmenų išvykimas už savo gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijos ribų, išskyrus atvejus, kai vykstama dėl artimųjų giminaičių mirties ar atlikti darbo, kai darbo vieta kitoje savivaldybėje ar dėl būtinosios medicininės pagalbos.

Draudžiamas daugiau nei vienos šeimos ar namų ūkio artimi kontaktai. Taip pat draudžiama judėti gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijoje ar už jos ribų dėl nebūtinų priežasčių. Draudžiama palikti gyvenamąją vietą, išskyrus kai vykstama į darbą, prekybos vietą, laidotuves.