Eismas

2020.12.06 21:09

Ateities automobilių salono valdymas – suomiai pristatė durelėse įmontuojamus 3D mygtukus

LRT.lt2020.12.06 21:09

Suomijos technologijų bendrovė „Canatu“ kartu su japonų automobilių interjero ir automobilių bei motociklų sėdynių tiekėju „TS Tech“ siūlo technologinę naujovę, gebančią suderinti funkcionalumą ir estetiką ateities automobilių salonuose, rašo motor1.com.

Pristatomi 3D jutikliniai jungikliai transporto priemonės vidinėms funkcijoms. Abi bendrovės sukūrė ir šiuo metu pristato demonstracinę progresyvių žmogaus ir mašinos sąsajų (HMI) būsimoms autonominėms transporto priemonėms versiją.

Loginis pagrindas labai paprastas: abiejų bendrovių atstovai mano, kad būsimose 3 lygio autonominėse transporto priemonėse vairuotojai sėdės atsipalaidavę (atsilošę atgal), taip užsitikrindami maksimalų komfortą. Tačiau tokioje padėtyje pagrindinis prietaisų skydelis bus nepasiekiamas. Taigi HMI reikalinga nauja lokacija ir naujovės kūrėjai mano, kad tam puikiai tiktų durų rankenos.

Pritaikius „TS Tech“ dekoratyvinę durų apdailos technologiją ir unikalią, lanksčią bei skaidrią „Canatu“ „Carbon NanoBud“ (CNB) plėvelę, į durų rankenas galima būtų sumontuoti jutiklinius jungiklius, suderinat intuityvią vartotojo patirtį ir puikų dizainą.

„Canatu“ tiki, kad naudojant CNB, bet kuriame automobilio interjero paviršiuje gali būti integruoti 3D jutikliniai jungikliai, o „TS Tech“ pasirūpins, kad dėl to nė kiek nenukentėtų dizainas. Vaizdo įraše galite matyti, kaip veikia sistema, kurią sudaro ant durelių rankenos sumontuoti sėdynių reguliavimo jutikliai. Jie turi apšvietimą, kuris lieka nepastebimas, kol jungiklis neįjungiamas.

Naujoji technologijų sistema atrodo perspektyvi, bet vėlgi, prieš pamatydami, kaip ji veikia praktikoje, turėtume sulaukti daugiau 3 lygio autonominių transporto priemonių. Kad ir kaip ten būtų, ateitis atrodo šviesi ir ranka pasiekiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt