Eismas

2020.12.01 20:36

Tįsta norinčiųjų išmokti vairuoti eilės – vos telpa į aikšteles, įtemptą laiką žada ir „Regitra“

Urtė Korsakovaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.12.01 20:36

Vėl ilgėja eilės norinčiųjų mokytis vairuoti. Tą pastebi ir vairavimo mokyklos, ir „Regitra“. Vieni po pirmojo karantino pertraukos nori tęsti pamokas, kiti naudojasi galimybe išmokti vairuoti ištuštėjusiose gatvėse. Be to, eiles lemia ir sumažėję pajėgumai, nes kai kurie egzaminuotojai izoliuojasi ar serga, dėl dezinfekcijos daromos ilgesnės pertraukos tarp egzaminų.

Šiomis dienomis aikštelėse vienu metu vos telpa visi norintieji mokytis vairuoti. Viena tokių – Monika Blažytė – sako, kad dabar tą daryti – paprasčiau.

„Šiaip galiu teigti, kad Vilniuje gyvenu ne pirmus metus, tai yra patuštėjimas, tai manau tikrai yra lengviau (...) aišku, ta baimė žmogiška yra, bet visada tikiesi geriausio, nes darai viską ką gali šiuo metu geriausiai“, – pasakojo vairuoti besimokanti Monika.

Vairavimo instruktoriai teigia, kad baimė norinčiųjų mokytis neatbaido. Automobiliai dezinfekuojami, nuvalomi dažniausiai liečiami paviršiai. Prieš važiavimą matuojama temperatūra.

Instruktoriai sako, kad eilės išaugo dėl pertraukos per pirmąjį karantiną. Be to, suprastėjo ir rezultatai – besimokantieji vairuoti įgijo mažiau praktikos.

Žinios. Ilgėja eilės norinčiųjų vairuoti: vieni atnaujina pamokas, kiti skuba mokytis ištuštėjusiose gatvėse

„Palyginus su praeitais užpraeitais metais tokiu metu paprastai mažėdavo mokinių skaičius, dabar pradėjo kaip tik daugėti, tokia tendencija, kad nemažėja jų ir laikysis iki pat pavasario“, – sako vairavimo instruktorius Martynas Bartkus.

Norinčiųjų savarankiškai vairuoti miestų gatvėse eiles pastebi ir „Regitra“.

Dėl saugumo automobiliai čia taip pat dezinfekuojami. Yra speciali pertvara. Tačiau tarp egzaminuotojų pasitaikė ne vienas užsikrėtimo atvejis.

„Kad ilgesnės eilės nei įprastu metu, tai yra faktas, atitinkamai mes dalį išregistravome, kai egzaminutojai susirgo, tą dalį žmonių mes turėjome kažkur perkelti (...) Dar priedo egzaminuose yra sezoniškumas, tai mes žinome, kad iki Naujų metų tai tas laikotarpis, kai mes turme daugiau egzaminų, o štilį turime sausio-vasario mėnesiais“, – pasakoja „Regitros“ direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas.

Regitros duomenimis, kai kuriose šalyse norintiems laikyti vairavimo egzaminą gali tekti laukti ir apie keturis mėnesius. Dėl karantino „Regitroje“ pratęstas ir teorijos egzamino galiojimo laikas.