Eismas

2020.11.28 11:11

Užfiksavai KET pažeidėją – dalis išieškotos baudos tau į kišenę: Niujorkas svarsto pasitelkti neįprastą taktiką

LRT.lt2020.11.28 11:11

Niujorko savivaldybėje svarstomame įstatymo projekte siūloma su pažeidėjais, ne vietoje paliekančiais savo automobilius, kovoti, pasitelkiant neįprastą taktiką – pasidalinant išieškota bauda su pranešėju,

Šiuo įstatymo projektu siekiama sudrausminti tuos, kas yra linkę palikti savo transporto priemones ant dviračių takų, viešojo transporto juostų ar šaligatvių, verčiant pėsčiuosius ar dviratininkus jas apeiti ar apvažiuoti, neretai išsukant į judrią gatvę. Įdomu tai, kad įstatymo projekte nenumatytos išimtys transporto priemonėmis su miesto registracijos numeriais, įskaitant policijos automobilius.

Naujuoju įstatymu taip pat ketinama padidinti baudą už ne vietoje paliktą automobilį nuo 115 iki 175 JAV dolerių. O ką, manėte, kad miestas atiduos dalį savo pajamų? Asmuo, pranešęs apie pažeidimą, gaus 25 proc. nuo 175 dolerių, t. y. maždaug 44 dolerius. Likusi dalis keliaus į miesto biudžetą. Siūlomas įstatymas atkartoja jau taikomą pranešimo apie nenaudojamas transporto priemones programą, kuri pasirodė esanti labai veiksminga.

Net dvejus metus Niujorko policijos departamento prašęs prižiūrėti, kad būtų laikomasi kelių eismo taisyklių, Bruklino miesto tarybos narys Stephenas Levinas nusprendė teikti šį įstatymo projektą. Anot jo, „[automobilių statymo reikalavimai] tiesiog nėra vykdomi“. Tikslas yra garbingas, nors neaišku, ar tai padės atgrasyti galimus pažeidėjus ir sumažinti riziką pėstiesiems bei dviratininkams. Visgi piniginė paskata gali padėti motyvuoti žmones pranešti apie pažeidimą.

Dažnai automobilių statymo taisyklių laikymasis sukelia nemažai nepatogumų – mokėjimo už automobilių stovėjimą aparatai, laiko apribojimai ir kitos taisyklės paverčia visa tai savotišku žaidimu tiems, kas nori apeiti įstatymą. Visiems kitiems tai – nemenkas galvos skausmas. Tačiau pažeidėjai gali kelti pavojų žmonėms, ypač blokuodami dviračių taką ar perėją. Gyventojų skatinimas bendradarbiauti, siekiant išsiaiškinti pažeidėjus, atrodo kiek ekstremali priemonė, tačiau jos nereikėtų, jei miestiečiai būtų bent kiek sąmoningesni ir laikytųsi įstatymų. Visgi įstatymo projektą dar reikia patvirtinti, o tada suformuluoti taisykles, kuriomis remiantis, būtų galima pradėti mokėti skatinamąsias išmokas.

Populiariausi