Eismas

2020.11.27 20:15

Kelių rekonstrukcijos sostinėje: vienur gatvės paskendo tamsoje, kitur – dar šiemet dings vairuotojus erzinę ribojimai

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.11.27 20:15

Neries pašonėje Vilniuje, vietoje, kurioje įsikūrę prabangūs butai su vaizdu į Gedimino pilį, naktį – nors pirštu durk. Kurį laiką dėl Olimpiečių gatvėje vykdomos rekonstrukcijos gatvės atkarpa buvo neapšviesta. Šaligatvis ir dviračių takas vietomis baigiasi, o vairuotojams teko išpūtus akis važiuoti, norint nekliudyti paspirtukininko arba laiku pastebėti per perėją einantį žmogų. LRT.lt domėjosi, kaip Vilniuje vyksta rekonstrukcijų darbai.

Vilniuje prasidėjusios rekonstrukcijos juda į priekį, tačiau daliai sostinės gyventojų pasirodė keista, kad rekonstrukcijos metu rudenį, kai eismo sąlygas sunkina ne tik ilgesni vakarai, bet ir permainingi orai, centrinėje miesto dalyje esanti gatvė skendi tamsoje. Neapšviesta čia ne tik gatvė, bet ir prie Raitininkų gatvės esančios pėsčiųjų perėjos.

„Šiuo metu Olimpiečių gatvėje baigiami dviračių ir pėsčiųjų takų įrengimo darbai, įrenginėjamas naujas apšvietimas. Jau trečiadienį Olimpiečių gatvėje apšvietimas buvo atnaujintas. Visus tvarkymo darbus planuojama baigti dar šiemet“, – teigiama LRT.lt pateiktame Vilniaus savivaldybės komentare.

Nepabaigtų rekonstrukcijos darbų gausu ir kitose miesto vietose. Judrus Eišiškių plentas prieš kelias savaites buvo padengtas nauju asfaltu. Neapšviestame kelyje automobiliai kartais šiek tiek išvažiuoja į priešpriešinę eismo juostą, nes kol kas horizontalaus ženklinimo nėra.

Eišiškių pl. darbai bus baigti dar šiemet

„Grindos“ atstovas Egidijus Steponavičius pasakojo, kad Eišiškių pl. šiemet buvo vykdomi darbai atkarpoje nuo Užusienio g, iki Mechanikų g.: paklota dvisluoksnė kelio danga, sutvarkyti kelkraščiai ir įvažiavimai į šonines gatves.

„Šiuo metu dar vyksta baigiamieji darbai Mechanikų g. – tvarkomi kelkraščiai, asfaltuojama stovėjimo aikštelė, tvarkoma aplinka. Geologų g. keičiami kelio bortai, tiesiamas dviračių takas atkarpoje nuo Metalo g. iki Motorų g.

Šiuos gatvių remonto darbus „Grinda“ užbaigs per 2-3 savaites (priklausomai nuo oro sąlygų). Gatvių ženklinimo darbus atliks kitos specializuotos įmonės“, – sakė jis.

Čia rekonstrukcijos metu, Mechanikų gatvėje, kurį laiką tamsiuoju paros metu taip pat nedegė gatvių apšvietimo lempos.

E. Steponavičius tikina, kad S. Batoro g. darbai juda į pabaigą, o kitos savaitės pabaigoje miesto valdžia visuomenei pateiks išsamią informaciją apie ten atliktus darbus.

Pradėta Didlaukio g. rekonstrukcija

Sklandesnio eismo teks palaukti Žirmūnų gyventojams, nes lapkričio 9 – gruodžio 18 d. transporto eismas draudžiamas Verkių g. dalyje tarp Kareivių g. ir įvažiavimo į „Emsi“ degalinę. Eismas bus nukreipiamas apylanka per Žirmūnų ir Kareivių gatvių sankryžą. Minėtomis dienomis Verkių ir Kareivių gatvių sankryžoje bus susiaurinta važiuojamoji dalis, draudžiami kairieji posūkiai, o transporto priemonės, važiuojančios Verkių gatve nuo Valakampių pusės link miesto centro, Verkių ir Kareivių gatvių sankryžoje bus nukreipiamos į priešpriešinio eismo juostą. Dėl remonto darbų laikinai bus perkelta ir Verkių stotelė Pramogų arenos kryptimi.

Dar šią savaitę Vilniaus valdžia pranešė, kad bus rekonstruojama Didlaukio gatvė. Kaip rašoma savivaldybės išplatintame pranešime, gerokai per plati dviejų eismo juostų Didlaukio gatvė įgaus naują, humaniškesnį ir patogesnį pėstiesiems vaizdą. Pagal savivaldybės parengtą gatvės humanizavimo schemą jau vyksta Didlaukio g. nuo Baltupio g. iki Kalvarijų g. rekonstrukcijos darbai, o po remonto gatve patogiau judės pėstieji, eismas taps saugesnis, surasti tvarkingesnio automobilių statymo sprendiniai, o pati gatvė įgaus estetiškesnį vaizdą.

Didlaukio gatvės atnaujinimo darbams savivaldybė skyrė daugiau kaip 250 tūkst. eurų.