Eismas

2020.11.29 20:48

Prieš Kalėdas turėję dingti eismo ribojimai greta įvažiavimo į Klaipėdą gali užsibūti, darbininkams kilo sunkumų

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.11.29 20:48

Įsibėgėję rekonstrukcijos darbai Klaipėdoje šiemet gali vykti ne visai pagal planą. Baltijos prospekte rudens pradžioje atsiradusius eismo ribojimus prieš Kalėdas buvo planuota pašalinti, tačiau dėl oro sąlygų ribojimai gali išlikti.

Klaipėdiečių išbandymas spūstimis ir eismo ribojimais dėl Baltijos prospekto estakados statybos darbų prasidėjo rugsėjo 18 dienos vakarą ir turėjo trukti iki lapkričio pabaigos ar gruodžio vidurio. Tokiais planais dar spalio viduryje dalijosi Klaipėdos miesto savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas Valdas Švedas.

„Manome, kad priimtas sprendimas dėl keturių eismo juostų yra racionalesnis, nes sprendimas dėl trijų eismo juostų būtų pabloginęs situaciją vairuotojų atžvilgiu. Preliminariai ši darbų schema bus iki lapkričio pabaigos–gruodžio 15 dienos (darbų eiga priklausys nuo oro sąlygų)“, – informavo savivaldybės specialistas.

Regis, oro sąlygos gali sujaukti planus, o Kalėdų laukti klaipėdiečiai turės dėl rekonstrukcijos išaugusiose spūstyse.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės Statybų ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjo V. Švedo, buvo planuota prieš šventes atidaryti dabar eismui uždarytą ruožą, o kitą ruožą tvarkyti pavasarį.

„Tačiau dabar niekas nesiryžta pasakyti, ar nepalankūs orai leis baigti planuotus darbus, dėl lietaus rangovas negali vykdyti šiame objekte suplanuotų darbų“, – rašoma LRT.lt pateiktame Klaipėdos savivaldybės komentare.

Nauji ribojimai – sausį

LRT.lt primena, kad kitas darbų etapas numatomas nuo kitų metų kovo 15 dienos, – bus analogiškai uždaryta kita Baltijos prospekto pusė, o eismas vyks šiuo metu uždarytu kelio ruožu. Kaip teigė V. Švedas, jei nebus didelių šalčių, statybos darbai visai nesustos ir vyks kitose projekto zonose, bet, tikėtina, didesnių eismo ribojimų bus išvengta iki pavasario.

Estakados tikimasi anksčiau

LRT.lt primena, kad pagal planą šiemet Baltijos prospekto estakados projektui yra skirta 3 mln. eurų. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas tikino, kad visus šiuos pinigus bus spėta panaudoti.

„Kalbant apie kitus metus, buvo garantuoti 5 mln. eurų, bet po pastarojo susitikimo Susisiekimo ministerijoje su ministru pavyko sutarti, kad ateinančiais metais, tikėtina, šiam objektui bus gautas ne mažesnis kaip 12 mln. eurų finansavimas“, – darbų pradžioje dėstė uostamiesčio galva.

Anot V. Grubliausko, projektą vykdantys rangovai yra užtikrinę, kad jeigu būtų pakankamas ir intensyvus finansavimas, būtų galima atlikti darbų už 12–14 mln. eurų, o tai pastebimai paspartintų projekto eigą.

„Pagal projektą darbų trukmė yra iki 30 mėnesių, o viso projekto vertė – apie 30 mln. eurų. Natūralu, kad pavyktų padaryti pusę viso darbo ir, ko gero, tilpti ne į 30, o į 24 mėnesius, o gal net ir į dar mažiau“, – ambicingus planus, jeigu didesnė lėšų suma bus skirta, dėstė Klaipėdos meras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt