Eismas

2020.11.26 14:23

Kėdainiečiai stojo piestu dėl žaliosios rodyklės – pakeitus šviesoforą ženklas pradingo

Dimitrijus Kuprijanovas, rinkosaikste.lt2020.11.26 14:23

Po mėnesio į centrinę Kėdainių miesto sankryžą sugrąžinta žalia rodyklė, kuri leidžia net ir degant raudonam šviesoforo signalui, įsitikinus, kad važiuoti saugu, sukti į dešinę. Šios rodyklės pasigedo daugelis kraštiečių, virė įvairios diskusijos, netrūko ir pasipiktinusių.

Neliko po avarijos

Priminsime, kad spalio 18-osios naktį J. Basanavičiaus ir Didžiosios gatvės sankryžoje esantis šviesoforas buvo suniokotas automobilio.

Šviesoforą teko pakeisti nauju, tačiau jį pakeitus nebeliko žalios rodyklės, tad žmonės ėmė piktintis, kreipėsi ne tik į seniūniją, bet ir į žurnalistus, virė įvairios viešos diskusijos.

Jau tuomet Kėdainių miesto seniūnas Algirdas Krivičius nuramino gyventojus ir pažymėjo, kad darbai vyksta ir artimiausiu metu rodyklė bus pakabinta.

Grąžino po mėnesio

Suniokotas šviesoforas buvo pakeistas po kelių dienų. Jį pakeitė UAB „Eismo valdymo sistemos“, vadovaudamasi Eismo reguliavimo priemonių priežiūros sutartimi, sudaryta su Kėdainių rajono savivaldybės administracija.

Tačiau ne visose valdiškose institucijose darbai vyksta operatyviai. Rodyklę į buvusią vietą grąžino ne šviesoforą pakeitusi įmonė, o Kėdainių miesto seniūnija. Rodyklė buvo pakabinta praėjusios savaitės pabaigoje.

Sugadino neblaivi vairuotoja

Priminsime, jog šviesoforas buvo sugadintas eismo įvykio metu. Neblaivi jauna vairuotoja naktį nesuvaldė automobilio ir rėžėsi į šviesoforą. Laimei, per eismo įvykį žmonės nenukentėjo, tačiau šviesoforas apgadintas gana stipriai.

Automobilį vairavo dvidešimtmetė mergina. Alkoholio tikrintuvu vairuotojai nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,22 promilės.

Jaunai vairuotojai dabar gresia dideli nemalonumai. Jos vairuotas automobilis išgabentas į policijos saugomų automobilių aikštelę. Merginai iškelta baudžiamoji byla.

Klevo lapu paženklintos mašinos vairuotoja sakė, kad automobilį pradėjo mėtyti į šonus, nes esą gatvė miesto centre labai nelygi. Todėl mašina ir neįveikė sankryžos, užlėkė ant šaligatvio ir numušė šviesoforą. Jai teks susimokėti tūkstantinę baudą, atlyginti miestui padarytą žalą. Kokia bausmė laukia jaunosios vairuotojos – spręs teismas.