Eismas

2020.11.22 11:43

Norintiesiems prisiliesti prie legendos – parduodamas atlikėjo Prince'o turo „Purple Rain“ autobusas

LRT.lt2020.11.22 11:43

Gruodžio mėnesį aukcione bus parduodamas legendinio atlikėjo Prince'o koncertinio turo autobusas, praneša autoclassics.com.

Prince'as Rogersas Nelsonas, geriau žinomas tiesiog kaip Prince'as, su šiuo pasauliu atsisveikino 2016 m. balandžio 21 d., palikdamas turtingą muzikinį palikimą, kurį sudaro daugiau kaip 40 studijinių albumų ir begalės gyvų pasirodymų. Jis negarsėjo aistra automobiliams, tačiau per ilgametę karjerą buvo įsigijęs dešimtis nuostabių transporto priemonių, įskaitant keletą BMW modelių, motociklą „Honda“, keletą amerikiečių gamybos klasikinių automobilių ir net „Bentley“. Tačiau transporto priemonė, kurią pamatysite toliau pateikiamoje galerijoje, yra įspūdingiausia iš visų.

Tai iš pagrindų modifikuotas „Eagle Model 10 Motorcoach“ autobusas su kliento poreikiams pritaikytu itin prabangiu interjeru. Prince'as jį naudojo 1984 1985 m. „Purple Rain“ turo metu, o gruodžio 3–5 Hjustone vyksiančio „Mecum“ aukciono metu kiekvienas panorėjęs galės įsigyti šią transporto priemonę..

Trumpai tariant, šis autobusas turi viską, ką geriausio buvo galima rasti pasiūloje devintojo praėjusio amžiaus dešimtmečio viduryje. Galima būtų pasakyti, kad tai greičiau yra namelis ant ratų, o ne gastrolėms skirtas autobusas, nes jame galima rasti vonios kambarį, virtuvę, dvigulę sofą, išskleidžiamą į dvigulę lovą, ir dar daug kitų įdomybių. Be jokios abejonės visi kilimai ir užuolaidos violetinės spalvos.

Autobusas niekada nebuvo naudotas komerciniais tikslais. Vienas iš ankstesnių savininkų pridėjo keletą puikių šiuolaikinių elementų, įskaitant plačiaekranį televizorių ir belaidį interneto ryšį. Dyzeliniu generatoriumi, baterijų paketu, pažangia šildymo sistema, trijų zonų kondicionieriumi ir įvairia kitokia įranga aprūpintas autobusas yra pasirengęs įvairiausiems nuotykiams.

Autobusas varomas „Detroit Diesel 6V92“ turbodyzeliniu varikliu, generuojančiu 270 arklio galių ir 999 Nm sukimo momentą, esant vos 1400 aps./min. Galia ratus pasiekia per automatinę greičių dėžę, taip pat yra variklio stabdys ir vairo stiprintuvas. Vairuotojo kabinoje sumontuotos dvi milžiniškos piloto kėdės, perkeltos į autobusą iš privataus lėktuvo.