Eismas

2020.11.19 16:23

Klaipėdos senamiesčio gatvės sulauks rekonstrukcijos, ministerija pinigų skyrė ir dar 3 miestams

LRT.lt2020.11.19 16:23

Klaipėdoje planuojama rekonstruoti Klaipėdos senamiesčio Sukilėlių gatvės atkarpą nuo sankryžos su Daržų iki sankryžos su Turgaus gatve ir Teatro gatvę nuo Žvejų iki Turgaus gatvės. Remontų ir naujų dviračių takų sulaukti turėtų ir Biržai, Širvintos bei Dusetos, praneša Susisiekimo ministerija.

Uostamiestyje atlikus rekonstrukcijos darbus bus įrengta kokybiška danga (paklotos senamiesčio grindiniui keliamus reikalavimus atitinkančios dangos (dalyje vietų ketinama panaudoti esamus akmenis), rekonstruota lietaus nuotekų sistema, įrengtas apšvietimas.

Bendra projekto vertė 1 085 941,66 Eur, Europos regioninės plėtros fondo lėšos 500 000,00 Eur.

Dusetose, Zarasų rajone numatoma išplėsti pėsčiųjų takų tinklą ir pagerinti vietos gyventojų susisiekimo sąlygas, didinti mobilumą, mažinti aplinkos taršą. Šiuo metu dalis Vilniaus gatvės šaligatvio yra labai blogos būklės, kita dalis jau sutvarkyta, tad įgyvendinus projektą bus praplėstas pėsčiųjų tinklas Dusetų mieste.

Bendra projekto vertė 48 876,56 Eur, skirta ES struktūrinių fondų lėšų 41 544,07 Eur.

Biržuose taip pat bus įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas, kuris pagerins pėsčiųjų ir dviratininkų susisiekimo sąlygas, nes nuo J. Basanavičiaus gatvės iki Jaunimo gatvės sankirtos su Atgimimo gatve rekonstruota tako atkarpa sudarys puikias sąlygas dviratininkams ir pėstiesiems saugiai pasiekti norimą vietą.

Bendra projekto vertė 40 873,35 Eur, skirta ES struktūrinių fondų lėšų 17 810,90 Eur.

Širvintų gyventojai netrukus taip pat turės galimybę daugiau keliauti pėsčiomis arba rinktis ne automobilius, o dviračius. Musninkų gatvėje bus įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas, kuris yra itin aktualus vaikams ir jaunimui, suaugusiems asmenims, Širvintų miesto ir iš aplinkinių gyvenviečių atvykstantiems asmenims. Šia gatve gyventojai nuolatos eina, važiuoja į darbą, mokymo įstaigas, ligoninę, įvairias miesto vietas. Sutvarkyta susisiekimo infrastruktūra pagerins vietos infrastruktūrą, kartu pagerės socialinė ir aplinkosauginė Širvintų miesto aplinka.

Bendra projekto vertė 87 178,74 Eur, skirta ES struktūrinių fondų lėšų 68 921,19 Eur.