Eismas

2020.11.16 15:37

Policija tikrina, ar vairuotojai pasikeitė padangas, – pažeidėjams gresia baudos ir techninės apžiūros panaikinimas

Radvilė Rumšienė, Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.11.16 15:37

Jau bemaž savaitę automobilių vairuotojai į gatves gali išriedėti tik žieminėmis padangomis apautais automobiliais. Pirmadienį uostamiesčio policijos pareigūnai tikrino, ar vairuotojai nepamiršo pakeisti savo vasarinių automobilio padangų į žiemines. Reidas atskleidė, kad dauguma vairuotojų šio reikalavimo paiso.

Nepasiruošusiųjų laukia baudos, iš naujo teks atlikti techninę apžiūrą

Pagal galiojančias taisykles vasarines automobilių padangas į žiemines reikia pakeisti iki lapkričio 10 d. Taigi, jau beveik savaitę visi keliuose riedantys automobiliai turėtų būti su žieminiu apavu. Kaip laikomasi šio reikalavimo, pirmadienio rytą surengto reido metu ir kontroliavo Klaipėdos policija.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika teigė, kad žieminių padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažiau nei 3 mm.

Tie vairuotojai, kurių automobilių padangų protektoriaus gylis yra mažesnis nei 3 mm, traukiami atsakomybėn.

„Yra numatytos piniginės baudos, o nepasiruošę ir neparengę automobilio vairuotojai netenka valstybinės techninės apžiūros“, – teigė M. Džermeika.


Teisinasi nespėję pakeisti padangų

Pirmadienio rytą per pirmąją reido valandą policijai neįkliuvo nė vienas vasarinių padangų į žiemines nepakeitęs vairuotojas, tačiau buvo vienas žmogus, kurio vairuojamo automobilio padangų protektoriaus gylis – per mažas.

„Buvo padarytas menkavertis pažeidimas – nors padangos ir žieminės, tačiau jos jau netinkamos naudoti dėl per mažo protektoriaus“, – dėstė pareigūnas.

Pasak M. Džermeikos, šiemet vairuotojai naujam žieminių padangų sezonui yra pasirengę gerai. Ankstesni metai esą rodydavo, kad vairuotojai nekeisdavo padangų arba turėdavo pasiteisinimų, o šiemet ši tendencija pasikeitusi.

Automobilio padangų laiku nepakeitę ir policijai įkliuvę pažeidėjai neretai teisinasi, kad naujam sezonui pasiruošti nespėjo dėl automobilių servisuose nusidriekusių eilių ar pan.

„Tačiau mes taip pat esame žmonės, piliečiai, ir patys atlikome šį uždavinį – nuvykome. Nėra tų eilių. Ir yra gana daug vietų, kur keičia transporto priemonių padangas ir galima susiderinti tą laiką. Reikia tik noro, svarbu netingėti ir suvokti, kas gali grėsti laiku nepakeitus padangų“, – teigė M. Džermeika.

Priemonės metu nustatyti du pažeidimai, kai automobilių padangų protektoriaus rašto gylis neatitiko reikalavimų – vairuotojams panaikinta privalomoji techninė apžiūra ir skirta 15 eurų bauda.

Pasitaiko, kad mažų miestelių vairuotojai reikalavimą vertina atlaidžiau

Kelių policijos tarnybos viršininkas taip pat teigė pastebėjęs, kad kartais automobiliai su netvarkingomis padangomis patenka į eismo įvykius.

Būna atvejų, kai į eismo įvykį patekę vairuotojai, kurių automobilių padangos nėra tinkamos, nors ir nėra kalti dėl eismo įvykio, sulaukia bausmės.

„Jeigu vairuotojas eismo įvykio metu būna nekaltas, jam bet kokiu atveju taip pat surašomas protokolas, anuliuojama techninė apžiūra. O jeigu vairuotojas yra kaltas dėl eismo įvykio, jam gresia ne tik bauda, atsakomybė už eismo įvykį, bet ir draudimas žiūrės nepalankiai į tokį vairuotoją“, – aiškino pareigūnas.

M. Džermeika atkreipė dėmesį, kad vairuotojų įpročiai mieste ir užmiestyje esančiuose mažesniuose miesteliuose skiriasi.

Pasitaiko, kad atokiau nuo didmiesčio įsikūrę žmonės kartais įvertina, jog jiems automobiliu tenka keliauti menkesnius atstumus, tad ne taip atsakingai žiūri į būtinybę parengti savo transporto priemonę žiemai ir laiku to nepadaro. Toks elgesys kelia grėsmę kitiems eismo dalyviams.

„Padanga, kuri nėra skirta žiemos sezonui, yra visai kitokia. Jos sudedamosios medžiagos tipas yra visai kitoks – ji nesukimba su važiuojamąja dalimi, slysta labiau. Į kelią įžengus pėsčiajam, vairuotojas nesustabdo, automobilis labiau slysta ir partrenkia pėsčiąjį“, – aiškino M. Džermeika.

Policija stebės, ką vairuotojai veikia automobiliuose

Sekmadienį Lietuvoje minint Pasaulinę dieną žuvusiesiems keliuose atminti, Lietuvos kelių policijos viršininkas Vytautas Grašys įspėja apie lapkričio 16–22 dienomis vyksiančią policijos priemonę, kurios metu pareigūnai stebės, ar vairuotojai nesinaudoja mobiliaisiais telefonais.

LRT.lt kalbintas Kelių policijos viršininkas pabrėžė, kad naudojimuisi telefonu vairuojant ateinančią savaitę bus skirtas didelis dėmesys, o vairuotojų laukia ne tik baudos, bet ir rizika netekti teisių.

„Noriu vairuotojus įspėti, kad pareigūnai stebės, ar nesinaudojama mobiliaisiais telefonais. Skatinu vairuotojus elgtis atsakingai ir neprarasti vairuotojo pažymėjimo, nes už pakartotinį pažeidimą naudojantis mobiliuoju telefonu be laisvų rankų įrangos gresia teisių atėmimas iki 3 mėnesių“, – vairuotojus įspėjo V. Grašys.

Vairuotojams, kurie naudojasi mobiliuoju telefonu vairuodami, gresia bauda nuo 60 iki 90 eurų. Pakartotinai pažeidusiems taisykles vairuotojams gresia netekti vairuotojo pažymėjimo nuo 1 iki 3 mėn.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.