Eismas

2020.11.09 20:20

Pražūtingo Tarandės apsisukimo projektas juda iš mirties taško – tunelis turėtų atsirasti greičiau, nei buvo planuota

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.11.09 20:20

Lietuvos automobilių kelių direkcijai (toliau – Kelių direkcija ) žadant kitąmet pradėti statyti tunelį į šalia Vilniaus esančią Tarandę, sostinės valdžia tikina, kad jau greitu metu bus pradėtos procedūros greta esančių žemių paėmimui, tačiau pastebi, kad techninį projektą dar reikės koreguoti.

Kelyje Vilnius–Ukmergė esantis apsisukimas, vedantis į Tarandę jau spėjo liūdnai pagarsėti. Piko metu čia tįsta didžiulės spūstys, neišvengiama skaudžių avarijų. Paskutinioji, nusinešusi žmogaus gyvybę įvyko rugpjūčio pradžioje, kai susidūrė du, ta pačia kryptimi važiavę automobiliai.

Tarandės bendruomenė ne kartą rašė Kelių direkcijai ir Vilniaus miesto savivaldybei, rengė akciją, kurios metu automobilių kolona lėtindama eismą pajudėjo vadinamojo Tarandės apsisukimo link.

Praėjus daugiau nei mėnesiui nuo tarandiškių akcijos, Kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevičius pirmadienį pareiškė, kad šį gruodį bus skelbimas Tarandės tunelio statybos rangovo konkursas.

„Planuojame kitų metų pirmame ketvirtyje pasirašyti sutartį su rangovu, kad jis galėtų pradėti vykdyti darbus“, – Seimo Ekonomikos komitete praėjuią savaitę pranešė direkcijos vadovas.

Pasak R. Lipkevičiaus, Vilniaus savivaldybės prašoma spartinti šešių sklypų paėmimą visuomenės poreikiams – jie reikalingi jungiamajam keliui.

Savo ruožtu Vilniaus vicemeras Vytautas Mitalas LRT.lt teigė, kad greitu metu planuojama šiek tiek koreguoti techninį projektą ir jau pradėti procedūras, reikalingas žemės paėmimui.

„Yra keletas sklypų, su kuriais kaip ir aišku ką reikia daryti. Tikimės jau šiemet pajudėti į priekį, tačiau dar reikės tikslinti projektą. Bet kokiu atveju, manau, kad pavyks anksčiau įgyvendinti projektą nei iki 2024-ųjų, tačiau kada viskas baigsis, dar sunku pasakyti“, – sakė Vilniaus vicemeras.

LRT.lt primena, kad Kelių direkcija buvo įsipareigojusi per ketverius metus pastatyti tunelį automobiliams ir tiltą pėstiesiems.

Naujienas išgirdusi Tarandės bendruomenės pirmininkė Renata Gelažauskienė neslėpė džiaugsmo, kad pagaliau kažkas pradeda judėti į priekį, tačiau mano, kad jei ne pačių gyventojų pastangos – projektas taip ir būtų nepajudintas iš mirties taško.

„Ne naujiena, kad valdžia nepagiria arba pamiršta, kieno tai nuopelnas. Kitu atveju, jie viešumoje gal nelabai ir gali pareikšti, kad juos kažkas „užspaudė“ arba klydo dėl savo darbų. Visa tai nesvarbu, svarbiausia, kad darbai pajudėtų į priekį“, – sakė Tarandės bendruomenės pirmininkė.

Apie 5 tūkst. gyventojų vienijanti Tarandės bendruomenė ne kartą prašė valstybės institucijų ir Vilniaus miesto bei rajono savivaldybių skubiai spręsti jų susisiekimo problemą, kuri ypač paaštrėjo nutiesus vakarinį aplinkkelį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt