Eismas

2020.11.07 14:31

Kelio darbai vairuotojų nestabdo – automagistralėje A1 apsivertus automobiliui policija žada imtis veiksmų

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.11.07 14:31

Kelyje Vilnius–Kaunas–Klaipėda įsibėgėję kelio darbai ne tik lėtina eismą, bet ir kelia papildomą pavojų vairuotojams. Savaitės pradžioje kelyje apsivertė automobilis, kurio vairuotojas nepastebėjo dėl kelio darbų atsiradusio susiaurėjimo, tuo metu tiek pareigūnai, tiek kelininkai pastebi – žmonės toliau lekia nekreipdami dėmesio į greičio ribojimus.

Nuo lapkričio 1-osios automagistralėse greitis sumažėjo nuo 130 km/val. iki 110 km/val., tačiau greičio ribojimai jaudina ne visus. Tiek atkarpoje nuo Vilniaus iki Kauno, tiek nuo Kauno iki Klaipėdos vykstant kelio darbams, ruožuose greitis apribotas iki 70 km/val. Bent keliose kelio Kaunas–Klaipėda vietose eismas nukreipiamas į priešpriešinę juostą, apie tai informuoja kelio ženklai, tačiau vairuotojai neretai praskrieja bent 100 km/val. greičiu.

Antradienio vakarą, 20 val. 48 min., Tauragės apskrities VPK gavo pranešimą, kad netoli aukščiausios automagistralės vietos užlėkęs ant atitvarų apsivertė automobilis „Škoda“. Policijos atstovės Gretos Kęsminaitės teigimu, įvykio vietoje pareigūnai rado išvartytus kelininkų kuoliukus ir ženklus. Po avarijos medikų pagalbos prireikė „Škoda“ vykusiam vaikui, kuris skundėsi skausmu pilvo srityje.

„Kiekvieno vairuotojo mentalitetas yra skirtingas. Šiame ruože vyksta kelio darbai, yra kelio ženklai, jais ir reikia vadovautis. Pareigūnai dirbs savo darbą ir stengsis užkirsti kelią panašiems atvejams. Reikės informuoti kolegas, kad imtųsi papildomų priemonių“, – LRT.lt sakė policijos atstovė.

Viena iš priemonių – trikojis greičio matuoklis. Tiesa, policijos atstovė neatskleidžia, ar tokią greičio kontrolės priemonę taikys pareigūnai, tačiau žadėjo, kad bus atkreipiamas dėmesys į greičio viršijimo atvejus automagistralės ruožuose, kur vyksta kelio darbai.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vadybininkas Evaldas Tamariūnas taip pat atkreipia dėmesį į vairuotojų pomėgį neatleisti greičio pedalo net kelio darbų vietoje.

„Dėl greičio viršijimo tegalime pasakyti, kad jis liudija žemą kai kurių vairuotojų kultūrą ir menką sąmoningumą“, – pastebėjimais dalijosi jis.

Socialiniame tinkle savaitės pradžioje buvo pasirodęs ir kito vairuotojo pagalbos šauksmas. Esą automobiliui išvarčius kelio ženklus į ant kelio likusius pantonus padangas pramušė bent 6 automobiliai. Kelio ženklus išvartęs automobilis pasišalino, o nukentėjusiesiems, jei jų automobiliai neapdrausti KASKO draudimu, teks nuostolius dengti iš savo kišenės.

E. Tamariūno teigimu, kelio darbus vykdantys rangovai stebi situaciją ir prižiūri, kad visas kelio ženklinimas būtų matomas iš tolo, tačiau prašo ir pačių vairuotojų pagalbos – jei jie pamato ženklų pažeidimų, pranešti apie tai.

„Pagal sutarčių sąlygas rangovai prižiūri statybvietes (stulpelius, ženklus, dangos būklę) ir esant neatitikimų (sugadinti, užteršti purvu, nuversti ir pan. stulpeliai ir ženklai arba užteršta, duobėta ir pan. kelio danga) šie pažeidimai nedelsiant fiksuojami ir tvarkomi. Magistraliniame kelyje yra didelis eismo intensyvumas, todėl tikėtina, kad situacija nuolat kinta ir rangovai ne visada spėja greitai reaguoti, ypač jei pažeidimas nutiko naktį. Tačiau, kaip minėta, rangovai nuolat stebi situaciją ir kaip galima greičiau reaguoja“, – tikino specialistas.

Kelių direkcijos atstovas sakė, kad ženklinimas atitinka visus reikalavimus, todėl papildomų saugumo priemonių imtis nežadama. E. Tamariūnas ragina vairuotojus atsižvelgti į eismo sąlygas, į kelio dangos būklę bei ženklinimą, esą to turėtų užtekti norint išvengti skaudžių įvykių automagistralėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt