Eismas

2020.11.06 13:32

Judėjimas per karantiną: stabdoma dalis traukinių reisų, griežtės tvarka miesto transporte, tačiau išvykti už miesto nebus draudžiama

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.11.06 13:32

Vos išaušus šeštadieniui Lietuvoje prasidės tris savaites truksiantis karantinas. Nors judėti šalyje nebus draudžiama, to daryti be svarbios priežasties nerekomenduojama. Tiesa, karantinas palies keliaujančiuosius viešuoju transportu, traukiniais, žadama akylesnė keleivių kontrolė.

Lietuvoje nustatant vis daugiau COVID-19 atvejų per dieną, nuo šeštadienio bent trims savaitėms šalyje įvedama papildomų ribojimų. Pagal naująją tvarką viešuoju transportu keleiviai galės vykti tik įsitaisę sėdimosiose vietose, bus privaloma laikytis bent minimalaus vieno metro atstumo. Iki šiol viešajame transporte buvo rekomenduojama tik laikytis atstumo, nebuvo nurodoma, kad keleiviai turi užimti sėdimąsias vietas.

„Siekiant keleiviams užtikrinti patogią, saugią kelionę viešuoju transportu, užimant tik sėdimąsias vietas, bus aktyviai stebimi keleivių srautai ir sėdimųjų vietų poreikis transporte, – raštu LRT.lt pateiktame komentare teigė „Vilniaus viešojo transporto“ atstovė Patricija Elžbieta Zarankaitė.

Taip pat skaitykite

Ji pridūrė, kad situaciją stebės tiek vairuotojai, tiek savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“: – Keleiviams primenama, kad į viešąjį transportą gali lipti tik dėvėdami apsauginę veido kaukę ir matydami, kad yra vieta atsisėsti. Pastebėjęs, kad transporto priemonėje visos sėdimosios vietos užimtos ar kad keleivis į transportą ruošiasi lipti be apsauginės veido kaukės, vairuotojas turės teisę tokio keleivio neįleisti. Taip pat pagal poreikį vairuotojai keleiviams primins apie viešajame transporte galiojančią tvarką, ragins elgtis atsakingai, saugoti save ir kitus.“

Taip pat pabrėžiama, kad prasidėjus karantinui viešasis transportas bus ne tik dezinfekuojamas, bet ir dažniau vėdinamas.

„Susisiekimo paslaugos“ žada, kad prasidėjus visuotiniam karantinui bus dar griežčiau žiūrima į apsauginių veido priemonių dėvėjimą viešajame transporte.

„Jei keleiviai nedėvi kaukių, tai pastebėję viešojo transporto vairuotojai tokių keleivių į autobusą ar troleibusą gali neįleisti. Dėvint kaukę svarbu, kad ji dengtų nosį, burną. Apie keleivius, kurie nedėvi kaukių ir nesutinka to daryti, tiek keleiviai, tiek viešojo transporto kontrolieriai ar vairuotojai gali pranešti policijai“, – teigiama „Susisiekimo paslaugų“ pateiktame komentare.

Nuo pirmadienio laikinai stabdomi 25 traukinių reisai

Dar ketvirtadienį „Lietuvos geležinkeliai“ pranešė, kad nuo lapkričio 9-osios, pirmadienio, bus laikinai stabdomi 25 traukinių reisai, keičiamas 14-os reisų traukinių kursavimo periodiškumas.

„Situacija rimta – nauji susirgimai koronavirusu kasdien skaičiuojami šimtais, įvedamas visuotinis karantinas, pradedami taikyti griežti ribojimai. Vėl turime keisti savo įpročius – mokslai ir darbai grįžta prie nuotolinio būdo. Suprantama, kad dėl to žmonės mažiau keliauja traukiniais. Fiksuojame keleivių srautų mažėjimą: darbo dienomis priklausomai nuo maršruto srautai mažesni 30–40 proc., savaitgaliais – iki 50 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Todėl, kaip ir per pirmąją bangą, priimame atsakingus sprendimus ir mažiname reisų skaičių, bet išlaikome būtinąjį susisiekimą“, – pasakojo „LTG Link“ vadovas Linas Baužys.

Reisų pokyčiai susiję su šiais maršrutais: Vilnius–Jašiūnai, Vilnius–Oro uostas, Vilnius–Varėna–Marcinkonys, Vilnius–Trakai, Vilnius–Kaunas, Vilnius–Turmantas, Kaunas–Marijampolė, Radviliškis–Šiauliai–Mažeikiai, Šiauliai–Panevėžys–Rokiškis, Klaipėda–Šilutė.

Traukiniuose jau anksčiau galiojo šachmatinis keleivių sėdėjimo principas, todėl ši taisyklė neturėtų keistis ir karantino metu.

„Lietuvos geležinkelių“ atstovė Rūta Atroškaitė džiaugiasi, jog traukiniais keliaujantys asmenys elgiasi atsakingai, tačiau pabrėžė, kad jei pasitaikys asmenų, piktybiškai nesilaikančių reikalavimų, jiems kelionė gali baigtis pirma laiko.

„Per visą laikotarpį buvo tik keli atvejai, kai keleiviai piktybiškai nenorėjo laikytis rekomendacijų ir dėvėti veido kaukių. Traukiniuose nuolat vaikšto konduktorius ir stebi, ar keleiviai laikosi nustatytos tvarkos. Nėra taip, kad jei žmogus be kaukės, jis iš karto išlaipinamas. Konduktorius keleiviui primena taisykles ir tik jei šis kategoriškai nenori laikytis tvarkos, yra pranešama policijai, ji išlaipina keleivį traukiniui sustojus“, – aiškino R. Atroškaitė.

Policija dirbs sustiprintu režimu, bet keliauti nebus draudžiama

Vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės atstovė Božena Zaborovska-Zdanovič LRT.lt pateiktame komentare akcentavo, kad kelionės tarp miestų nebus ribojamos, policija specialių patikrinimų, siekiant išsiaiškinti žmonių kelionės tikslą, miestų prieigose neorganizuos, tačiau pabrėžė – rekomenduojama susilaikyti nuo kelionių, jei nėra svarios priežasties.

Kaip svari priežastis įvardijama kelionė į darbą, mokymo įstaigą, vaistinę, gydymo įstaigą, maisto prekių parduotuvę.

„Ribojimų vykstant iš vieno miestą į kitą nėra, tačiau kelionės nerekomenduojamos.

Pareigūnai nuolat dirba sustiprintos parengties režimu ir užtikrina visuomenės saugumą, vykdo įprastą kontrolę keliuose“, – teigė ministrės atstovė.

Ji ragina atkreipti dėmesį į pagrindinius punktus, kurie palies keliaujančiuosius karantino metu:

· riboti judėjimą dėl nebūtinų priežasčių – palikti gyvenamąją vietą tik vykstant į darbą, prekybos vietą, dėl sveikatos priežiūros ir kitų paslaugų;

· ribojamas keliavimas miesto, tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais – leidžiama užimti tik sėdimąsias vietas ne mažesniu kaip vieno metro atstumu.

Taip pat skaitykite