Eismas

2020.10.30 07:54

Pasieniečių vadas: per naktį pavyko suprasti, kaip vyksta eismas Lietuvos–Baltarusijos pasienyje

atnaujinta 08.00
LRT RADIJAS, LRT.lt2020.10.30 07:54

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadovas Rustamas Liubajevas teigia, kad per naktį pavyko išsiaiškinti, kaip organizuojamas darbas Lietuvos–Baltarusijos pasienyje po to, kai ketvirtadienio pavakarę pranešta apie krovininiam transportui uždaromą Baltarusijos sieną.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) teigimu, Baltarusija į šalį leidžia atvykti baltarusiams bei užsieniečiams, kurie turi darbo vizas, darbo sutartis ar leidimus gyventi Baltarusijoje.

„Per naktį pavyko suprasti, kaip iš tikrųjų organizuojamas darbas. Nes vakar popiet buvo labai sudėtinga suprasti, kokiais kriterijais remdamiesi Baltarusijos kolegos įleidžia ir išleidžia žmones. <...> Per naktį pastebėjome tendenciją, kad Baltarusijos pasieniečiai išleidžia iš savo šalies Baltarusijos piliečius, įleidžia Baltarusijos piliečius, kitų šalių piliečių neįleidžia, motyvuodami COVID-19 situacija“, – LRT RADIJUI sako R. Liubajevas.

Iš viso keturiuose pasienio postuose – Lavoriškių, Medininkų, Šalčininkų ir Raigardo – į kaimyninę šalį naktį įleisti buvo 19 lengvųjų automobilių, šeši autobusai ir pusketvirto šimto krovininių automobilių.

VSAT prognozuoja, kad penktadienį šviesiuoju paros metu pralaidumo statistika gali šiek tiek išaugti, tačiau pažymi, kad dėl pandemijos ir kitų apribojimų vykstančiųjų lengvaisiais automobiliais srautas ir taip buvo buvo nedidelis.

Žinios. VSAT vadas apie uždarytas Baltarusijos sienas: dar laukiame, kol bus informuota apie ribojimus ir jų trukmę

R. Liubajevo teigimu, penktadienį ryte bus bandoma kontaktuoti sienų įgaliotinių kontaktų kanalais, bandant gauti oficialios informacijos.

„Kol kas nežinome, kokiam laikotarpiui taikomi ribojimai, kas priėmė tą sprendimą“, – priduria VSAT vadovas.

Baltarusija ketvirtadienio popietę uždarė sieną su Lietuva, motyvuodama saugumo reikalavimais dėl koronaviruso plitimo, skelbė Vidaus reikalų ministerija. Portalas tut.by pranešė, kad Baltarusija neleidžia atvykti keleiviniam transportui per pasienį ir iš Lenkijos, Ukrainos, Latvijos. Krovininiam transportui ribojimai netaikomi.

Baltarusijoje daugiau kaip du mėnesius vyksta protesto akcijos prieš rinkimus suklastojusį autoritarinį prezidentą Aliaksandrą Lukašenką.

Taip pat skaitykite