Eismas

2020.10.29 12:20

Vilniuje už automobilio stovėjimą rinkliavos zonose bus galima atsiskaityti banko kortele

LRT.lt2020.10.29 12:20

Naujienos sostinės vairuotojams, naudojantiems m.Parking – mobiliojoje programėlėje startuoja apmokėjimas banko kortelėmis. Nuo šiol už automobilio stovėjimą vietine rinkliava apmokestintose vietose galima atsiskaityti programėlėje pridėjus naudojamą mokėjimo kortelę, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Tam, jog m.Parking už parkavimo paslaugas būtų galima atsiskaityti banko kortele, būtina naudotis naujausia programėlės versija. Jei nustatymuose programėlių parduotuvėse esate pasirinkę automatinį atsinaujinimą – programėlė atsinaujins. Taip pat galite ją atsinaujinti patys – naujausią m.Parking versiją atsisiųskite čia:

„Google Play“: https://play.google.com/store/apps/details?id=lt.sisp.itero.parking.client
„App Store“ : https://apps.apple.com/lt/app/m-parking/id695574873

Programėlė išsaugos paskutinį mokėjimo būdą – jungiantis kitąkart jis bus siūlomas automatiškai. Esant poreikiui atsiskaitymo būdą dar prieš apmokėjimo pradžią visuomet galima keisti.

Kaip veiks mokėjimas banko kortele?

Prisijungus prie programėlės, kaip ir iki šiol, reikia įvesti savo automobilio valstybinį numerį, pasirinkti miestą ir parkavimo zoną. Norint už automobilio stovėjimą atsiskaityti banko kortelėmis, programėlės dalyje „Mokėjimas“ bus prašoma vienąkart pridėti savo kortelę, nurodyti jos duomenis. Atlikus šiuos veiksmus, naudotojai gaus patvirtinimo kodą iš savo banko, kurį suvedus kortelė bus sėkmingai susieta su m.Parking.

Programėlė automobilio stovėjimui iš banko kortelės rezervuos pinigų sumą – kiekvienai vietinės rinkliavos zonai galioja atskira rezervuojama suma, kuri vėliau grąžinama į mokėtojo sąskaitą. Jei pasibaigus rezervuotai sumai parkavimas vyksta toliau, apmokėjimas automatiškai pratęsiamas tokia pačia rezervuota suma iki tol, kol parkavimas sustabdomas.

Sustabdžius parkavimą, siunčiamas pranešimas (angl. notification) apie atliktą mokėjimą. Jis skaičiuojamas pagal faktiškai stovėtą laiką, o parkavimo pradžioje rezervuoti pinigai grąžinami į sąskaitą. Pats pranešimas apie atliktą mokėjimą siunčiamas tik tada, kai telefono nustatymuose, programėlių lange, naudotojai yra pasirinkę gauti tokius programėlių pranešimus.

Be to, nurodant banko kortelės duomenis programėlėje taip pat bus prašoma įvesti savo el. pašto adresą – kaskart baigus parkavimą ir atsiskaičius banko kortele šiuo el. paštu bus siunčiama informacija apie atliktą mokėjimą.

Apmokant už parkavimą banko kortele nėra taikomas užsakymo mokestis, kuris galioja už automobilio stovėjimą atsiskaitant SMS žinute ar programėlėje per mobiliojo ryšio operatorių.

m.Parking veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Trakuose, ja naudotis gali tiek šių miestų gyventojai, tiek lankytojai. Atsiskaitymas kortelėmis šiuo metu startuoja tik Vilniuje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt