Eismas

2020.10.30 16:00

Ką reikia žinoti keliaujantiesiems aplankyti kapų: bus ribojamas eismas, budės policija, tačiau keliauti nedraus

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.10.30 16:00

Ilgąjį Vėlinių savaitgalį gyventojai tradiciškai vyks aplankyti artimųjų kapų. Ir nors nuo trečiadienio jau 21 savivaldybė patenka į raudonąją zoną, kur įvestas lokalus karantinas, papildomų ribojimų keliaujantiesiems nenumatoma. Vis dėlto kapinių prieigose budės pareigūnai ir stebės, kaip laikomasi karantino tvarkos.

Kitaip nei per Velykas, kurios šiemet buvo karantino metu, Vėlinių savaitgalį nebus ribojama galimybė patekti į miestus ir miestelius, nebus rengiamos specialios policijos patikros, tačiau gyventojai raginami nepamiršti karantino tvarkos ir į kapines vykti tik įsitikinus, kad neturi sveikatos problemų.

„Policija dirba sustiprintos parengties režimu, tačiau jokie apribojimai vykstant iš vieno miesto į kitą nenumatyti. Be abejo, policija aktyviai patruliuos, kaip ir kiekvienais metais, reguliuos eismą.

Žmonės raginami, jeigu turi galimybę, į kapines vykti kitą dieną, kad būtų išvengta antplūdžio. Taip pat nesibūriuoti viešose vietose“, – LRT.lt komentavo vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės patarėja Božena Zaborovska-Zdanovič.

Vilniuje bus ribojamas eismas prie kapinių

Vilniaus valdžia praneša, kad spalio 31 d. ir lapkričio 1–2 d. Rokantiškių, Saltoniškių, Karveliškių ir Kairėnų kapinių prieigose šalia autobusų stotelių, apsisukimo žiedų, kapinių įėjimo vartų bus draudžiama statyti automobilius. Taip pat minėtomis dienomis prie Rokantiškių, Karveliškių, Saltoniškių, Kairėnų kapinių keisis eismo organizavimas, transporto eismas bus nukreipiamas apylankų maršrutais.

Spalio 31 d. ir lapkričio 1–2 d. nuo 8 iki 22 val. numatomi šie eismo šalia kapinių ribojimai:

• Transporto eismas į Rokantiškių kapines iš Stepono Batoro gatvės bus nukreiptas per Naujosios Vilnios rajoną, A. Kojelavičiaus, Šiaurės, Uosių, Kalno ir Rokantiškių gatvėmis. Automobilius bus galima statyti aikštelėse ir kelkraščiuose, kur jie nekliudo eismui ir nėra automobilių statymą draudžiančių kelio ženklų.

• Keisis eismo organizavimas į Kairėnų kapines – automobilių eismas nuo Nemenčinės plento pusės iš Kairėnų gatvės bus nukreiptas apvažiavimu Šilėnų gatve, o nuo Plytinės gatvės link kapinių bus nustatytas vienpusis eismas.

• Keisis eismo organizavimas Karveliškių kapinių prieigose. Vykstantieji savo transportu į Karveliškių kapines per Pilaitės rajoną galės privažiuoti prie kapinių ne pagrindiniu, bet aplinkiniu keliu, esančiu už kilometro nuo pagrindinio įvažiavimo, važiuojant link Sudervės. Į Karveliškių kapines rekomenduojama įvažiuoti iš Vilniaus rajono savivaldybės Sudervės seniūnijos pusės. Šias kapines galima pasiekti ir palikus automobilį Žvėryne esančioje „Statyk ir važiuok“ aikštelėje (Sėlių g. 62) arba 63-iojo maršruto autobusais.

• Lapkričio 1 d. Ąžuolyno gatve, ties Saltoniškių kapinėmis, bus draudžiamas transporto eismas, išskyrus viešojo transporto eismą.

Eismo dalyvių prašoma atidumo, laikytis kelių eismo taisyklių ir eismo reguliuotojų nurodymų.

Itin svaru nepalikti automobilių, kurie sudarytų kliūtį ir trukdytų sklandžiam transporto eismui, ypač viešajam transportui. Spalio 31 d. ir lapkričio 1–2 d. prie kapinių patruliuos policijos pajėgos.

Sostinės valdžia informuoja, kad į kapines dažniau kursuos viešasis transportas.

Klaipėdoje į autobusus gali patekti ne visi

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija informuoja, kad lapkričio 1 ir 2 d. į kapines įvažiuoti nuo 8 val. iki 12 val. bus leidžiama tik neįgaliesiems, turintiems pažymėjimus. Nuo spalio 28 d. iki lapkričio 2 d., siekiant išvengti transporto spūsčių prie Joniškės ir Lėbartų kapinių vartų, keičiama transporto eismo tvarka.

Vairuotojai raginami atkreipti dėmesį į ženklinimą ir laikytis visų kelių eismo taisyklių. Klaipėdiečiai taip pat raginami į kapines važiuoti viešuoju transportu, kuris kursuos kas 5–7 minutes. Vis dėlto keleiviai neturėtų piktintis, jeigu būtų neįleisti į autobusą, – taip gali nutikti, jeigu pavieniuose reisuose keleivių bus per daug, kad būtų galima užtikrinti atstumus tarp jų. Todėl rekomenduojama rinktis mažiau apkrautus autobusų reisus (iš miesto – iki 9 val. 30 min. arba po 14 val.), taip pat naudotis papildomais proginiais 111-uoju ir 99-uoju maršrutais.

Popierinių bilietų autobusuose vairuotojai nuo šios dienos nebepardavinėja. Prašoma naudotis elektroniniais bilietais arba popierinius bilietus įsigyti spaudos kioske.

Kauno miesto savivaldybė apie papildomus ribojimus prie kapinių nepraneša, tačiau atsižvelgiant į tai, kad miesto savivaldybė taip pat patenka į raudonąją zoną, kurioje galioja lokalaus karantino reikalavimai, kapinėse galios bendrieji reikalavimai: būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, nesibūriuoti didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, laikytis atstumo, dezinfekuoti rankas.