Eismas

2020.10.28 20:42

Grašys džiaugiasi „trikojų“ darbu: pažeidėjų jau 270 tūkst., o žiemos sezoną matuokliai gali tykoti kitose vietose

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.10.28 20:42

Greičio viršytojų galvos skausmu tapę vadinamieji trikojai matuokliai mėnesio rekordų nebegerina, tačiau per mažiau nei metus jau užfiksavo apie 270 tūkst. pažeidėjų. Ir nors dalis vairuotojų jau nutuokia, kur gali laukti „trikojis“, policija teigia, kad žiemos sezoną greičio matuokliai gali atsidurti dar nebūtose vietose.

Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys baigiantis šiltajam metų sezonui pasidžiaugė, kad vairuotojai pradėjo suvokti, kad greičio matuoklių gali būti visur, todėl atsakingiau renkasi važiavimo greitį.

„Tendencijos keitėsi: per karantiną buvo pažeidimų šuolis, o pastaruoju metu pažeidėjų užfiksuojama mažiau. Atrodo, kad informacija veikia ne tik vairuotojų ausis, bet ir smegenis“, – optimizmo neslėpė pareigūnas.

Rekordus fiksavo per karantiną

Nuo sausio mėnesio, kai buvo pradėti naudoti mobilieji greičio matuokliai, V. Grašio teigimu, iki šiol užfiksuota apie 270 tūkst. pažeidėjų, o pavasarį, kai buvo paskelbtas karantinas, per mėnesį fiksuota apie 80 tūkst. pažeidėjų.

Anot pareigūno, dažniausiai greitis viršijamas iki 30 km/val., todėl vairuotojams toks pasivažinėjimas kainuoja iki 90 eurų siekiančią baudą. Tiesa, didžiausią nerimą kelia užkietėję greičio mėgėjai, viršijantys greitį daugiau nei 50 km/val. Nors konkretaus lakstūnų skaičiaus V. Grašys neįvardijo, patikino, kad tokie vairuotojai ne tik susimokėjo iki 550 eurų siekiančias baudas, bet ir kuriam laikui atsisveikino su vairuotojo pažymėjimu.

Lapkritį, prasidėjus vadinamajam žiemos sezonui, policija žada peržvelgti pavojingiausių kelių sąrašus, todėl greičio matuokliai vairuotojų gali tykoti kitose vietose.

„Darome analizę, kur skirtingais metų laikais kyla didžiausias pavojus. Į tai atsižvelgdami įvertiname, kuriuose kelio ruožuose reikėtų greičio matuoklių. Svarbu pažymėti, kad ne visi keliai yra pavojingi, daug kur yra naujų inžinerinių sprendimų, tačiau yra kelių, kurie būtent žiemą tampa pavojingesni“, – policijos darbais pasidalijo V. Grašys.

Pareigūnas pabrėžė, kad vairuotojai saugaus leistino greičio turi laikytis visur ir nesvarbu, kad tame kelyje nėra vadinamojo trikojo. Esą Seime nuskambėjęs siūlymas įpareigoti pareigūnus statyti kelio ženklą prieš mobiliuosius greičio matuoklius sumažintų priemonių efektyvumą, kuris dabar, anot Kelių policijos tarnybos viršininko, yra geras.

V. Grašys priminė, kad ne tik „trikojai“ fiksuoja pažeidimus, bet ir pareigūnai su rankiniais greičio matuokliais, taip pat nežymėti policijos automobiliai.

„Visos šios priemonės kartu padeda užtikrinti efektyvią greičio kontrolę. Kitąmet mobiliųjų greičio matuoklių šalies keliuose daugėti neturėtų, dar turime išnaudoti turimų priemonių efektyvumą“, – apie kitus metus užsiminė V. Grašys.

Policijos duomenimis, šiemet jau įvyko 2 545 eismo įvykiai, per kuriuos nukentėjo žmonės. Žuvo 132 žmonės (24 mažiau nei praėjusiais metais), sužaloti 2 942 eismo dalyviai (144 mažiau nei praėjusiais metais).