Eismas

2020.10.26 22:09

„Tesla“ dėl pakabos problemų atšaukia 30 tūkst. „Model S“ ir „Model X“ elektromobilių

LRT.lt2020.10.26 22:09

„Tesla“ neigia, kad laikotarpiu nuo 2013 m. iki 2018 m. pradžios pagamintuose automobiliuose yra brokuotų detalių, tačiau praneša patvirtinusi jų atšaukimą Kinijoje, rašo „Car and Driver“.

Remiantis Kinijos valstybinės rinkos reguliavimo administracijos pranešimu, „Tesla“ iš viso atšaukia 29 193 JAV pagamintus ir į Kiniją eksportuotus „Model S“ ir „Model X“ elektromobilius. Šiose laikotarpiu nuo 2013 m. rugsėjo 17 d. iki 2018 m. sausio 15 d. pagamintose transporto priemonėse gali būti priekinės ir galinės pakabos problemų. Didesni smūgiai gali pakenkti pakabos švaistikliams, o jiems lūžus, gali įvykti eismo įvykis. Visi šie automobiliai buvo pagaminti „Tesla“ gamykloje Fremonte, Kalifornijoje.

Kaip rašoma SMAR pranešime, norėdama išspręsti šią problemą, „Tesla“ ketina pakeisti atšauktų automobilių priekinės pakabos galines jungtis ir galinės pakabos viršutines jungtis – tai yra du skirtingi defektai, nebūtinai kartu pasireiškiantys visose aptariamose transporto priemonėse. Atšaukimas netaikomas Kinijoje gaminamiems „Model 3“ automobiliams, kurie neseniai pradėti surinkinėti Šanchajuje atidarytame „Tesla“ gigafabrike.

CNMC duomenimis, tai jau ketvirtas į Kiniją importuotų „Tesla“ elektromobilių atšaukimas. Ankstesni atšaukimai buvo vykdomi dėl brokuotų „Takata“ oro pagalvių ir vairavimo problemų. „Tesla“ atstovas Kinijoje ne iš karto atsiliepė į „Car and Driver“ prašymą pakomentuoti situaciją. Ne itin operatyviai reagavo ir Nacionalinės greitkelių eismo saugumo administracijos (NHTSA) atstovai.

Kol kas neaišku, ar tuo pačiu metu Fremonte pagaminti Model S“ ir „Model X“, kurie liko JAV, taip pat turėtų būti atšaukti. Panašu, kad automobilių gamintojas apie tai dar svarsto. Leidinyje „Consumer Reports“ ne kartą buvo rašoma apie „Tesla“ pakabos problemas, su kuriomis susiduria „Model S“ sedanų, ypač 2017 m. laidos, savininkai. Dėl šios priežasties jis neberekomenduoja įsigyti „Model S“.