Eismas

2020.10.26 17:01

Kaip atrodys kelionės viešuoju transportu didmiesčiams patekus į raudonąją zoną

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.10.26 17:01

Pirmadienį Vyriausybės nutarimu į raudonąją zoną įtraukti trys Lietuvos didmiesčiai – Vilnius, Kaunas ir Klaipėda. Iš viso raudonojoje zonoje yra 21 savivaldybė, jose paskelbtas lokalus karantinas. Didiesiems šalies miestams patekus į didesnės rizikos zoną bus rekomenduojama laikytis bent metro atstumo, išliks reikalavimas dėvėti veido apsaugos priemones, gali būti ribojamas keliaujančiųjų skaičius.

Pirmadienį Vyriausybei į raudonąjį sąrašą įtraukus didmiesčius ir Vilniaus, Širvintų, Šilalės, Trakų bei Telšių rajonų savivaldybes, jose lokalus karantinas įsigalios nuo trečiadienio.

„Kauno autobusų“ generalinis direktorius Mindaugas Grigelis tikina, kad bendrovė susipažinusi su koronaviruso situacija šalyje, tačiau apie papildomas priemones viešajame transporte su miesto valdžia dar nekalbėta. Vis dėlto jis pripažįsta, kad mažai tikėtina, jog viešajame transporte nebus pokyčių.

„Dabar viešasis transportas du kartus per dieną dezinfekuojamas, vairuotojai atskirti nuo keleivių, yra dezinfekcinio skysčio. Viešasis transportas vėdinamas, tačiau pasitaiko keleivių skundų, kad per šalta. Matyt, dar kils problemų ir dėl keleivių skaičiaus, gali tekti jį mažinti, tačiau kol kas daugiau komentuoti sunku“, – LRT.lt sakė bendrovės direktorius.

Apie griežtinamą tvarką viešajame transporte praneša ir „Vilniaus viešasis transportas“. Pateiktame komentare teigiama, kad Vilniui patekus į raudonąją zoną imamasi papildomų apsaugos priemonių.

Rekomenduojama užtikrinti metro atstumą

Blogėjant epidemiologinei situacijai atkreipiamas didesnis dėmesys į saugaus atstumo laikymąsi. Taisykles, kaip viešuoju transportu keliauti saugiai, keleiviai gali rasti gerai matomose vietose – transporto priemonių išorėje ir viduje.

Dėl saugumo gyventojų prašoma būti sąmoningiems, viešuoju transportu vykti tik įsitikinus, kad bus užtikrinta galimybė išlaikyti saugų atstumą. Keleiviai įlipti ir išlipti gali pro vidurines ir galines transporto priemonių duris, raginami nesigrūsti, lipti po vieną. Viešuoju transportu keleiviai raginami vykti tik esant būtinybei: į darbą, vaistų prekybos vietas ir sveikatos priežiūros centrus, o pasijutus blogai saugoti save ir kitus, likti namuose, rašoma LRT.lt raštu pateiktame bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ atstovės Patricijos Elžbietos Zarankaitės komentare.

Daugiau troleibusų ir autobusų mieste

Kad būtų užtikrinta galimybė keleiviams išlaikyti metro atstumą viešajame transporte, „Vilniaus viešasis transportas“ į didžiausius keleivių srautus aptarnaujančius maršrutus dar šį mėnesį išleido daugiau transporto priemonių. Jeigu palygintume šio mėnesio rodiklius su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, transporto priemonių padaugėjo 6 proc. Transporto priemonių skaičius nuolat reguliuojamas atsižvelgiant į keleivių srautus.

Taip pat skaitykite

Prievolė dėvėti apsaugines veido kaukes išlieka

Viešajame transporte ir toliau privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes. Keleiviai raginami laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo, įlipus ar išlipant iš transporto priemonės dezinfekuoti rankas. Kiekviename troleibuse ar autobuse keleiviai ras atnaujintus dezinfekcinio skysčio dozatorius ir raginami jais naudotis įlipant ir išlipant iš transporto priemonės.

Vairuotojų saugumas

Siekiant ir toliau užtikrinti viešojo transporto vairuotojų sveikatos apsaugą, jų darbo vietos ir toliau atskirtos apsauginėmis juostomis, darbuotojai aprūpinami apsauginėmis veido kaukėmis, pirštinėmis, dezinfekciniu skysčiu ir dezinfekcinėmis servetėlėmis paviršiams valyti.

Sustiprinta transporto priemonių dezinfekcija

Nuo spalio 1 dienos kiekvienas autobusas ir troleibusas dezinfekuojamas du kartus per dieną – po rytinio piko, o kitąkart – viešojo transporto parkuose, po darbo dienos.

Su „Klaipėdos keleivinio transporto“ atstovais LRT.lt pirmadienį susisiekti nepavyko.

LRT.lt primena, kad iš viso Lietuvoje koronavirusu užsikrėtė 10 949 asmenys, 6 600 tebeserga, 4 166 pasveiko.

Iš naujų atvejų 208 buvo patvirtinti Vilniaus apskrityje, 170 Klaipėdos, 166 Kauno, 112 Šiaulių, 60 Telšių, 28 Panevėžio, 9 Marijampolės, 7 Tauragės, 4 Alytaus, 2 Utenos.

Praėjusią savaitę ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga nusprendė, kad nuo spalio 26-osios iki lapkričio 1 dienos imtinai, remiantis naujuoju šviesoforo principu, raudonajai zonai priskiriamos dar aštuonios šalies savivaldybės: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų savivaldybės, taip pat Vilniaus, Širvintų, Šilalės, Trakų ir Telšių rajonų savivaldybės.
Iki šiol į raudonąją zoną buvo įtraukta 21 šalies savivaldybė, į geltonąją – 26, į žaliąją – 13.

Nuo spalio 26 dienos vietinis karantinas paskelbtas šiose savivaldybėse: Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono savivaldybėse. Karantinas pratęstas Raseinių rajono savivaldybėje. Karantino režimo trukmė – nuo 2020 metų spalio 26 dienos 00.00 val. iki 2020 m. lapkričio 9 d. 24.00 val.; Raseinių rajono savivaldybėje – iki 2020 m. lapkričio 6 d. 00.00 val.