Eismas

2020.10.24 10:45

Džiaugsmas dėl naujų stovėjimo vietų prie daugiabučio Naujamiestyje truks neilgai – aikštelės bus apmokestintos

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.10.24 10:45

Sostinėje daugiabučių namų prieigose asfaltuojamos automobiliams skirtos aikštelės – džiaugsmas gyventojams. Tačiau panašu, kad padidėjusiu vietų skaičiumi gyventojai džiaugsis ne ilgai. Naujamiestyje tokios aikštelės bus apmokestintos, panašaus likimo gali sulaukti ir aikštelės kituose mikrorajonuose, jei šios pateks į rinkliavos zonas.

S. Konarskio gatvėje dalis daugiabučių gyventojų automobilius statė greta šaligatvio provėžuotoje dalyje. Per ilgą laiką šioje vietoje žolės nebeliko, tarp šaligatvio ir asfaltuotos dalies greta daugiabučio atsirado smėliuku padengta vieta, kurioje gyventojai statė automobilius. Šį rudenį šalia 24 numeriu pažymėto namo pradėję darbuotis kelininkai provėžuotoje vietoje išklojo asfaltą, sustatė bortus, tačiau tai turi savo kainą.

„Savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“, įgyvendindama Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos sprendimą dėl vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą, S. Konarskio gatvės dalyje ties S. Konarskio g. 24 pastatu artimiausiu metu įrengs kelio ženklus nurodančius, kad automobilių stovėjimo vietos yra mokamos.

Šiuo metu vyksta paruošiamieji kelio ženklų ir bilietų automatų įrengimo darbai. Ši vieta nėra kiemas, o S. Konarskio g. tęsinys. Vietinė rinkliava daugiabučių kiemuose, kur nėra suformuoto žemės sklypo ir patenkančiuose į vietinės rinkliavos zonas, įvedama tik gavus daugumos gyventojų pritarimą“, – LRT.lt raštu komentarą pateikė „Susisiekimo paslaugų“ Automobilių stovėjimo organizavimo skyriaus vadovas Tomas Nickus.

Tačiau gyventojai apie tai, kad prie namų atsiradusios asfaltuotos aikštelės bus apmokestintos, bus įspėjami iš anksto – automobilių savininkams bus dalinamos skrajutės su informacija.

Kadangi S. Konarskio gatvė patenka į žaliąją mokėjimo zoną, čia stovėjimas bus mokamas nuo pirmadienio iki šeštadienio, nuo 8 val. iki 18 val., o valandinis mokestis sieks 0,3 Eur.

Pagal naujausią „Susisiekimo paslaugų“ pateikiamą informaciją, bendro naudojimo automobilių stovėjimo vietose, kur nėra suformuotų privačių sklypų, įskaitant ir aikšteles, gyvenamųjų rajonų teritorijose vietinė rinkliava įvedama pagal naujausią, miesto Tarybos patvirtintą rinkliavos zonų žemėlapį: http://arcg.is/0LnzD4

Paprasčiau tariant, jei prie jūsų gyvenamo daugiabučio atsirado nauja asfaltuota stovėjimo aikštelė, sudarytame žemėlapyje galite pasitikrinti, kokiai rinkliavos zonai ji priklausys.

Vilniaus valdžia pažymi, kad mieste yra daugiau kaip 4000 tūkst. daugiabučių namų, dalis jų, kurie yra naujos statybos, kiemai (stovėjimo aikštelės) įrengtos ir sužymėtos taip, kaip buvo numatyta projektuose, yra pastatyti ženklai, informuojantys, kaip statyti automobilius galima. Senesnės statybos daugiabučių kiemuose stovėjimo vietos nėra sužymėtos, todėl neretai gyventojai automobilius palieka šalikelėse, ant šaligatvio.

Tačiau Vilniuje dar planuojama įrengti ir papildomų nemokų automobilių vietų daugiabučių kiemuose, vadinamųjų žaliųjų korių. Vietų, kuriose atsiras papildomos stovėjimo vietos sąrašą galite rasti čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt