Eismas

2020.10.20 10:09

Uostamiestyje – neplaninis tiltų pakėlimas, dalyje gatvių kurį laiką gali kilti eismo sunkumų

LRT.lt, BNS2020.10.20 10:09

Spalio 20 d. nuo 9 val. iki 12 val. vykdomas Pilies ir Biržos tiltų neplaninis kėlimas, praneša Klaipėdos savivaldybė.

Bus vykdomas burlaivio „Meridianas“ išplukdymas į remonto doką.

9.00 val. vilkikų praplaukimas pro Pilies tiltą. Tuo tikslu reikalinga pakelti Pilies tiltą.
Po vilkikų praplaukimo Pilies tiltas būtų nuleidžiamas.

9.15 val. vilkikų praplaukimas pro Biržos tiltą.
Tuo tikslu reikalinga pakelti Biržos tiltą ir laikyti jį pakeltą, kol vilkikai ištemps burlaivį „Meridianas“ pro Biržos tiltą.

10.30–11.00 val. „Meridiano“ pratempimas pro Biržos tiltą. Operacijos trukmė – apie 30 min.
Pratempus „Meridianą“, Biržos tiltas nuleidžiamas.

11.30–12.00 val. „Meridiano“ pratempimas pro Pilies tiltą.
Operacijos trukmė – apie 30 min.

Pasak „Meridiano“ savininko Aloyzo Kuzmarskio, po to, kai, ėmus gelbėti skęstantį miesto simbolį, laivas buvo atstatytas ir nuleistas į vandenį, jau praėjo septyneri metai. Todėl jo iškėlimas į doką yra būtinas pagal laivų registro reikalavimus, o taip pat siekiant užtikrinti šio istorinio burlaivio tolesnį išsaugojimą ir jo ilgaamžiškumą.

Siekiant maksimalaus saugumo, „Meridianą“ plukdyti praėjusią savaitę buvo numatyta šviesiu paros metu, tad tą dieną bus atitinkamai koreguojamas eismas Pilies ir Tiltų gatvėmis, kurį laiką kitomis gatvėmis bus nukreiptas ir viešasis transportas.

Planuojama, kad remonto darbai doke užtruks iki dviejų savaičių, po to laivas bus grąžintas į savo vietą ir toliau tęs savo veiklą.

1948 metais Suomijoje pastatyta barkentina „Meridianas“ 20 metų tarnavo kaip mokomasis burlaivis Klaipėdos bei kitų jūreivystės mokyklų kursantams. Nuo 1971 metų šis burlaivis stovi prišvartuotas prie Danės upės krantinės Klaipėdos miesto centre ir daugiau nei per keturis dešimtmečius yra tapęs neatsiejama uostamiesčio kraštovaizdžio dalimi bei vienu mylimiausių Klaipėdos simbolių.

2012 metais dėl itin prastos laivo būklės buvo iškilusi grėsmė šio simbolio netekti, tačiau privačios iniciatyvos bei finansavimo dėka laivas atstatytas.