Eismas

2020.10.19 14:22

Jaunuolių pramogos Vilniuje – nuo tilto paleistas moliūgas sudaužė pravažiuojančio automobilio stiklą

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.10.19 14:22

Suskaldytas priekinis stiklas ir patirtas šokas – taip sekmadienio rytą pradėjo vienas vilnietis, mat į jo automobilį skriejo nuo pėsčiųjų tilto mestas moliūgas. Nenaudėlių ieško policija, o vietiniai tikina, kad tokie išpuoliai rudenį nėra retenybė.

Socialiniame tinkle sekmadienį pasirodė įspėjimas apie Naujojoje Vilnioje, Pramonės gatvėje, nuo tilto daiktus į automobilius mėtančius 3 asmenis. Kaip vėliau paaiškėjo iš įvykio vietoje pamatyto vaizdo – nenaudėliai greičiausiai mėtė moliūgus.

LRT.lt susisiekus su Vilniaus apskrities VPK, policijos atstovė Julija Samorokovskaja patvirtino, kad sekmadienio rytą buvo gautas pranešimas apie išpuolį prieš automobilį „Hyundai“.

„7 val. 08 min. buvo gautas pranešimas, kad Pramonės gatvėje 3 asmenys nuo tilto į automobilį metė į akmenį panašų daiktą ir pasišalino. Į įvykio vietą buvo nuvykęs policijos ekipažas, surašytas protokolas. Pareigūnams nepavyko sučiupti įtariamųjų. Nukentėjusysis išsikvietė automobilvežį apgadintam automobiliui transportuoti“, – pasakojo policijos atstovė.

Paaiškėjo, kad socialiniame tinkle pranešimu pasidalijo nukentėjusiojo sūnus, jis tikino, kad tamsų rytą buvo sunku suvokti, kas apgadino transporto priemonę, todėl pradžioje buvo manyta, kad į automobilio priekinį stiklą buvo sviesti akmenys.

„Tik kai tėtis grįžo iš policijos automobilio, pamatė šalikelėje sutrupintą moliūgą, todėl realu, kad nuo tilto buvo sviestas jis. Tėčio bendradarbiai irgi tikino, kad rudenį yra matę į automobilius mėtomus moliūgus, tik ne Pramonės, o A. Kojelavičiaus gatvėje“, – LRT.lt pasakojo nukentėjusiojo sūnus.

Vaikino teigimu, automobilis „Hyundai“ nebuvo draustas KASKO, todėl suknežintą automobilio stiklą teks remontuotis pačiam nukentėjusiajam, tačiau kokia patirta žala, vaikinas tiksliai negalėjo pasakyti.

Pirmadienį į incidentą sureagavo dar vienas vilnietis, jis teigė tą patį rytą Pramonės g. matęs žemo ūgio jaunuolius, kurie nuo pėsčiųjų tilto stebėjo pravažiuojančius automobilius.

„Jau iš toliau pastebėjau 3 įtartinus žemo ūgio veikėjus, stovinčius ant tilto ir besidairančius į mano automobilį. Kai privažiavau tiltą ir pamačiau, kad jie moja rankomis aukštyn, šiaip ne taip spėjau kirsti per stabdžius ir sukti vairą į antrą juostą. Netrukus priešais kapotą pirmoje juostoje nukrito tuo metu net nesupratau kas. Pasirodo, tai buvo moliūgai ir jų buvo daugiau nei 3. Išvengiau, bet galėjo dužti stiklai“, – istorija pasidalijo dar vienas vairuotojas.

Automobilį apgadinę asmenys gali sulaukti solidžios baudos iš policijos. Nors pareigūnai tikina, kad toks elgesys yra pavojingas ir neleistinas, tačiau realios nuobaudos paaiškėtų tik atlikus tyrimą ir nustačius įtariamuosius.

„Viskas priklauso nuo padarinių ir kokia žala yra padaryta. Tai gali būti traktuojama kaip viešosios tvarkos pažeidimas arba nedidelis chuliganizmas ir turto sunaikinimas ar sugadinimas. Nuobaudų apibrėžtis irgi priklauso nuo daug faktorių, bet, pavyzdžiui, jei tai yra pirmas kartas, kai asmuo pažeidžia viešąją tvarką, bauda gali būti nuo 30 iki 140 eurų. Faktas, kad tokia veika yra neleistina ir tai atlikę asmenys turi atsakyti už savo veiksmus, tačiau viskas priklauso nuo to, ko jie siekė tokiais veiksmais“, – telefonu sakė Vilniaus 1-ojo policijos komisariato vyriausiasis tyrėjas Povilas Revuckas.