Eismas

2020.10.18 16:55

Aiškėja tolesni eismo ribojimai ties įvažiavimu į Klaipėdą – prasidės kitąmet, bet ruoštis galima iš anksto

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.10.18 16:55

Jau mėnesį klaipėdiečiai ir miesto svečiai susiduria su sunkumais ties pagrindiniu įvažiavimu į uostamiestį. Pradėjus rekonstrukcijos darbus Baltijos prospekte perorganizuotas eismas, automobiliai sunkiai prasilenkia, įvyksta avarijų, formuojasi spūstys. Tačiau jau kitąmet vairuotojų laukia nauja eismo ribojimų porcija.

Eismo ribojimai Baltijos prospekte prasidėjo rugpjūčio 18-ąją ir jau tą pačią dieną socialiniuose tinkluose vairuotojai ėmė reikšti nepasitenkinimą pokyčiais. Vairuotojų nusiskundimus girdėjo tiek policija, tiek miesto valdžia.

„Pirmą savaitę viešojoje erdvėje girdėjome nusiskundimų dėl siaurų eismo juostų. Sprendimas vienoje Baltijos prospekto pusėje uždaryti eismą visiškai, nes joje vykdomi rangos darbai, o kitoje prospekto pusėje eismą vykdyti 4 juostomis (2 į vieną ir 2 į kitą pusę), nors prieš pradedant statybos darbus toje pusėje buvo tik 3 eismo juostos, buvo priimtas Saugaus eismo komisijoje“, – LRT.lt komentavo Klaipėdos miesto savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas Valdas Švedas.

Jis tvirtina, kad pastaruoju metu nusiskundimų negirdėti, tikėtina, kad vairuotojai prisitaikė prie nustatytos tvarkos. Svarbiausia minėtoje atkarpoje, anot jo, važiuoti atidžiai ir nedideliu greičiu. Situaciją esą blogina tai, kad kai kurie vairuotojai nepaiso nubraižytų laikinų juostų ir važiuoja per dvi eismo juostas, – tai apsunkina situaciją ir dar labiau didina spūstis.

„Manome, kad priimtas sprendimas dėl keturių eismo juostų yra racionalesnis, nes sprendimas dėl trijų eismo juostų būtų pabloginęs situaciją vairuotojų atžvilgiu. Preliminariai ši darbų schema bus iki lapkričio pabaigos–gruodžio 15 dienos (darbų eiga priklausys nuo oro sąlygų)“, – informavo savivaldybės specialistas.

V. Švedas atskleidžia, kad kitas darbų etapas numatomas nuo kitų metų kovo 15 dienos, – bus analogiškai uždaryta kita Baltijos prospekto pusė, o eismas vyks šiuo metu uždaryta kelio atkarpa. Specialisto teigimu, jei nebus didelių šalčių, statybos darbai visai nesustos ir vyks kitose projekto zonose, bet, tikėtina, didesnių eismo apribojimų bus išvengta iki pavasario.

Estakados tikimasi anksčiau

LRT.lt primena, kad pagal planą šiemet Baltijos prospekto estakados projektui yra skirti 3 mln. eurų. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas patikino, kad visus šiuos pinigus bus spėta panaudoti.

„Kalbant apie kitus metus, buvo garantuoti 5 mln. eurų, bet po pastarojo susitikimo Susisiekimo ministerijoje su ministru pavyko sutarti, kad ateinančiais metais, tikėtina, šiam objektui bus gautas ne mažesnis kaip 12 mln. eurų finansavimas“, – darbų pradžioje dėstė uostamiesčio galva.

Anot V. Grubliausko, projektą vykdantys rangovai yra užtikrinę, kad jeigu būtų pakankamas ir intensyvus finansavimas, būtų galima atlikti darbų už 12–14 mln. eurų, o tai pastebimai paspartintų projekto eigą.

„Pagal projektą darbų trukmė yra iki 30 mėnesių, o viso projekto vertė – apie 30 mln. eurų. Natūralu, kad pavyktų padaryti pusę viso darbo ir, ko gero, tilpti ne į 30, o į 24 mėnesius, o gal net ir į dar mažiau“, – ambicingus planus, jeigu didesnė lėšų suma bus skirta, dėstė Klaipėdos meras.