Eismas

2020.10.17 19:26

„Toyota“ pristatys naują ekologišką automobilio modelį, tačiau vairuotojams gali kilti sunkumų su degalais

LRT.lt2020.10.17 19:26

Remiantis automobilių gamintojo tinklalapyje paskelbta informacija, antrosios kartos vandeniliniu kuro elementu varomo „Toyota Mirai“ debiutas numatytas gruodį. Be to, Japonijoje bendrovė organizuoja konkursą, kurio laimėtojai – 32 asmenys – turės galimybę anksčiau išbandyti šį įspūdingą sedaną, rašo „Motor 1.com“.

Kol kas „Toyota“ nedaugžodžiauja apie technines antrosios kartos „Mirai“ charakteristikas, tik pamini, kad nuo šiol jis bus varomas galiniais ratais. Koncepcinį modelį bendrovė pristatė 2019 m. Tokijo automobilių parodoje – tuomet paaiškėjo, kad savo išvaizda jis labai skirsis nuo pirmtako. Skirtingai nuo pakankamai kampuoto ir briaunuoto dabartinio „Mirai“, „Toyota“ dizaineriai pasirinko kiek aptakesnes ir apvalesnes linijas. Naujasis modelis taip pat planuojamas ilgesnis, žemesnis ir platesnis. Rezultatas – kur kas įprasčiau akiai atrodantis, bet vis tiek pakankamai stilingas ketverių durų sedanas.

Koncepcinio modelio interjeras pasižymėjo stilinga apdaila, kurioje puikiai derėjo informacijos ir pramogų sistema, skaitmeninis galinio vaizdo veidrodėlis ir iš 14 kolonėlių susidedanti JBL garso sistema. Apdailos medžiagų kokybė prilygo geriausiems „Lexus“ modeliams.

„Toyota“ siekia, kad antrosios kartos „Mirai“ vienu kuro papildymu nuvažiuotu 30 proc. didesnį atstumą nei dabartinis modelis, nuvažiuojantis 502 km. Jei bendrovei pavyks įgyvendinti savo tikslus, tuomet pilnu vandenilio baku jis turėtų įveikti apie 653 km. Tikėtina, kad bus ir daugiau jėgos pavarų patobulinimų.

Atsižvelgiant į spartų elektromobilių rinkos augimą nuo 2014 m., kai pasirodė pirmasis „Mirai“ modelis, šiek tiek stebina tai, kad „Toyota“ ryžosi tobulinti vandeniliniu kuro elementu varomą automobilį ir leisti naują jo modelį. Iš vartotojo perspektyvos žiūrint, didžiausią iššūkį tokių transporto priemonių vairuotojams kelia nepakankama vandenilio papildymo infrastruktūra. Net jei paaiškės, kad naujasis „Mirai“ yra nuostabus, juo susidomėjusių pirkėjų skaičius bus labai ribotas dėl vandenilio papildymo vietų stokos.