Eismas

2020.10.16 20:26

Nuostabą sukėlusi situacija Vilniuje: prie pat policijos įvykus avarijai, pareigūnų teko laukti daugiau nei pusvalandį

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.10.16 20:26

Jau kurį laiką sostinėje eismo saugumą padeda užtikrinti policijos pareigūnai, žiedinėse sankryžose reguliuojantys srautus. Tačiau jei netoliese įvyksta avarija, pareigūnai nemeta reguliavimo lazdelių į šalį. Tokį vaizdą sostinėje išvydęs vyras stebėjosi policijos abejingumu, tačiau pareigūnai atkerta – atliekamos paskirtos užduotys.

Į redakciją kreipęsis vairuotojas pasakojo, kad ketvirtadienio rytą T. Narbuto gatvėje įvyko eismo įvykis, kuris apsunkino eismą. Tuo metu žiedinėje sankryžoje, vadinamajame Pedagoginiame žiede, eismą reguliavo policijos pareigūnai.

„Būdamas pilietiškas 8 val. 29 min. paskambinau numeriu 112 ir pasakiau, kad ties Policijos departamentu yra avarija, dėl kurios pusė Vilniaus stovi, o netoliese yra ekipažas, kuris nelabai ką turi reguliuoti ir galėtų įforminti įvykį. Atsiliepęs asmuo maloniai padėkojo ir pažadėjo perduoti pareigūnams“, – teigė į LRT.lt kreipęsis vilnietis.

Tačiau važiuodamas tuo pačiu keliu po maždaug pusvalandžio jis atvykusio ekipažo nepamatė, o spūstis kaip buvo, taip ir liko.

„Palikęs automobilį nuėjau iki Pedagoginio žiede dirbančių pareigūnų ir paklausiau, ar jie pastebėjo, kad nėra jokio srauto, kurį reikėtų reguliuoti. Šie patvirtino, kad mato. Pasiteiravęs, ar jie negalėtų įforminti avarijos, sulaukiau paaiškinimo, kad jie viską žino ir ekipažas jau važiuoja. Atkreipus dėmesį, kad realiai jie jau bent pusę valandos stovi ir nieko nedaro (nes srauto jokio nėra), pareigūnai tik paskėsčiojo rankomis ir leido suprasti, kad jų tokia užduotis ir ką nors keisti savarankiškai nelabai gali“, – stebėjosi vyras.

Vilnietis negalėjo suprasti, kodėl policininkai, net ir matydami kamšatį, neskubėjo į eismo įvykio vietą, juolab kad avarija įvyko prie pat policijos pastato. Jo manymu, pareigūnai galėjo ateiti tiesiog pėsčiomis.

Vilniaus apskrities VPK atstovė Julija Samorokovskaja pripažįsta, kad į įvykio vietą buvo pasiųstas kitas policijos ekipažas, o pareigūnai, kurie reguliavo eismą vadinamajame Pedagoginiame žiede, liko dirbti minėtoje vietoje.

„Dėl ketvirtadienio ryto eismo įvykio T. Narbuto gatvėje policija sulaukė kelių pranešimų. Vienas iš jų buvo eismo įvykio dalyvio, kitas – vairuotojo, pranešusio apie sudėtingą eismą minėtoje gatvėje. Į minėtą eismo įvykį buvo nukreiptas kitas šalia buvęs pareigūnų ekipažas. Jis įformino įvykį ir pagal galimybę reguliavo eismą, tačiau atkreiptinas dėmesys, kad toje kelio atkarpoje vyksta kelio darbai, todėl eismas ten vyko viena eismo juosta, dėl to savaime susidaro spūstis“, – paaiškino policijos atstovė.

J. Samorokovskaja pridūrė, kad nuo pavasario policija padeda „Susisiekimo paslaugų“ specialistams reguliuoti eismą Vilniaus sankryžose. Policininkai reguliuodami eismą atlieka paskirtą užduotį, todėl, anot policijos atstovės, į įvykio vietą buvo nukreiptas kitas pareigūnų ekipažas.

„Susitarta, kad rytinio ir vakarinio piko valandomis pagrindinėse miesto žiedinėse sankryžose policija reguliuoja eismą. Į minėtą žiedą patenka automobilių srautas ne vien iš T. Narbuto gatvės, bet ir iš Konstitucijos prospekto, Ukmergės, Geležinio Vilko gatvių, todėl pareigūnai vykdė priskirtą eismo reguliavimo funkciją“, – teigė ji.

Policijos atstovė neatskleidė, ar eismą reguliuojantys pareigūnai nutrauktų paskirtą užduotį, jei netoliese įvyktų kitokio pobūdžio nelaimė.