Eismas

2020.10.15 09:43

Automobilių pirkėjų paveikslas Lietuvoje – rinkdamiesi mašiną daugiau uždirbantieji vadovaujasi emocijomis

LRT.lt2020.10.15 09:43

Klausimai dėl automobilio keitimo periodiškai kamuoja daugybę vairuotojų visame pasaulyje, taip pat – ir Lietuvoje. Nesvarbu, perkant savo pirmąjį automobilį ar keičiant turimą į kitą transporto priemonę, visuomet yra daugybė tiek objektyvių, tiek subjektyvių veiksnių, lemiančių šį apsisprendimą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Emocijomis vadovaujasi uždirbantys daugiau

Draudimo bendrovės „If“ užsakymu atliktos reprezentatyvios Baltijos šalių gyventojų apklausos metu paaiškėjo, kad dažniausia automobilio keitimo priežastimi Lietuvoje tampa atsibodęs transporto priemonės remontas – taip į tyrimo klausimą atsakė 35 proc. respondentų. Beveik ketvirtadalis (24 proc.) apklaustų lietuvių automobilį keitė pasikeitus šeimos poreikiams, o kiek daugiau nei penktadalis (21 proc.) nusprendė rinktis kitą transporto priemonę, nes senoji tiesiog atsibodo.

Draudimo bendrovės „If“ Transporto priemonių draudimo produkto vadovas Danas Dilys pažymi, kad besikeičiantys šeimos poreikiai, kaip priežastis pokyčiams, natūraliai dominavo 25-44 m. amžiaus respondentų auditorijoje (61 proc.). O jauniausio amžiaus vairuotojų atsakymuose buvo paneigtas gajus stereotipas.

„Įdomu tai, kad jaunesni vairuotojai sąlyginai retai atsakė, kad keitė transporto priemonę remdamiesi emocijomis – tik 17 proc. 18-24 m. amžiaus respondentų pasisakė, kad senasis automobilis atsibodo. Dažniausiai (24 proc.) šį atsakymą rinkosi 25-34 m. amžiaus ir aukštesnes nei 701 euro vienam šeimos nariui pajamas uždirbantys gyventojai, kurie, tikėtina, turi daugiau disponuojamų lėšų kitam pirkiniui“, – atskleidžia D. Dilys.

Apklausos duomenimis, vyrams (25 proc.) senasis automobilis atsibodo dažniau nei moterims (16 proc.), tačiau moterys (28 proc.) dažniau nei vyrai (21 proc.) keitė savo transporto priemonę dėl pakitusių šeiminių aplinkybių.

Atsakymus sufleruoja automobilių parko amžius

Įgrisęs remontas dažniausiu akstinu pasiieškoti naujo automobilio tapo tiek Lietuvos vyrams (37 proc.), tiek moterims (32 proc.). Be to, šis pasirinkimas buvo beveik identiškai aktualus visose amžiaus grupėse: nuo jauniausių apklausos dalyvių iki vyriausių atsakymai sudarė 32-36 proc. nuo respondentų kiekio.

D. Dilys sako, kad tokie apklausos rezultatai neturėtų labai stebinti, nes jiems yra labai paprastas paaiškinimas. Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos duomenimis, praėjusiais metais vidutinis Lietuvos keliais važinėjusio lengvojo automobilio amžius siekė 14,45 metų.

„Pagrindinė priežastis – vis dar mažais tempais jaunėjantis mūsų šalies automobilių parkas. Tai, beje, parodė ir šis tyrimas, kurio duomenys atskleidė, kad 58 proc. respondentų važinėja 11 metų amžiaus ir senesniais automobiliais, o dar ketvirtadalis – 6-10 metų transporto priemonėmis“, – pažymi D. Dilys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt