Eismas

2020.10.13 20:15

Dešimtasis dešimtmetis grįžo į gatves: prieš pavežėjo keleivę vairuotojai santykius aiškinosi dujomis, grasino susidoroti

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.10.13 20:15

Sekmadienį pavežėjo ir kito automobilio vairuotojo konfliktas dėl galimo kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimo virto santykių aiškinimusi vidury baltos dienos. Vyrai ne tik apsižodžiavo, bet ir panaudojo ašarines dujas, į ginklą panašų daiktą.

Su LRT.lt susisiekusi sulaikytojo draugė papasakojo, kas įvyko praėjusį sekmadienį.

„Mano draugui reikėjo darbo, todėl įsidarbino „Bolt“ pavežėju. Sekmadienį paėmė klientę ir veikiausiai per vėlai pamatė posūkį, kur reikėjo ją vežti, todėl staigiai pastabdė. Iš paskos važiavusio automobilio vairuotojui turbūt nepatiko pavežėjo veiksmai ir jis nusprendė pamokyti“, – LRT.lt pasakojo vardo nenorėjusi atskleisti moteris.

Ji dalijosi informacija, kurią pateikė draugas, paskambinęs ir pranešęs, kas vyksta. Vėliau moteris, kaip pasakoja, jam prisiskambinti negalėjo, nes telefonas buvo išjungtas arba ne ryšio zonoje.

„Tas vairuotojas užkirto mano draugui kelią, pradėjo jį pulti, žadėjo sumušti. Draugas liko užsirakinęs automobilyje, nes turėjo saugoti ne tik save, bet ir keleivę. Draugas turėjo ašarinių dujų balionėlį, todėl atsidaręs langą įsiutusiam vairuotojui papurškė į akis“, – pokalbio su draugu nuotrupomis dalijosi moteris.

Tada pavežėjas esą suskubo vežti keleivės iki reikiamos vietos, kad tik ji nenukentėtų. Pavežėjui, kaip manoma, kelią užkirtusio automobilio, kuris, policijos turimais duomenimis, buvo „Audi“, vairuotojas, net ir gavęs ašarinių dujų, nenurimo, ėmė persekioti.

„Man nesuprantama, juk ne dešimtasis dešimtmetis, kad blokuotum kelią ir grasintum snukį išdaužyti“, – sakė moteris.

Jos teigimu, „Audi“ vairuotojas teigė esąs „policijos viršininkas“, todėl jai pikta pagalvojus, kad tai galėjo prisidėti prie jos draugo sulaikymo fakto.

Vilniaus apskrities VPK atstovė Julija Samorokovskaja LRT.lt patvirtino, kad sekmadienį apie įvykį sulaukta net kelių pranešimų. Į pareigūnus kreipėsi tiek pavėžėjas, vairavęs „Volkswagen“, tiek „Audi“ ekipažas.

Sekmadienį 13 val. 48 min. gautas pranešimas, kad įvyko konfliktas tarp vairuotojų, jo metu pranešėjas kitam vairuotojui į akis pripurškė dujų. Pranešėjas pridūrė, kad jį persekioja automobilis „Audi 100“.

Vos po kelių akimirkų pareigūnai sulaukė dar vieno pranešimo. Pranešta, kad šalia Pašilaičių garažų Vilniuje vyras pripurškė pranešėjai ir jos vyrui į akis dujų. Nekentėjusysis pradėjo vytis vyrą, turinti dujų balionėlį.

„Atvykus nurodytu adresu prie pareigūnų priėjo automobilio „Audi 100“ vairuotojas, gimęs 1958 m., ir paaiškino, kad važiuojant automobiliu „Audi 100“, kuriame buvo ir jo žmona, gimusi 1961 m., Justiniškių g. garažų masyvų link iš paskos pradėjo važiuoti automobilis „Volkswagen“, jis mirksėjo artimosiomis ir tolimosiomis šviesomis.

Vyras nuvažiavo link garažų masyvų ir grįžtant jį sustabdė automobilis „Volkswagen“, tarp vairuotojų kilo žodinis konfliktas dėl eismo pirmenybės. „Volkswagen“ vairuotojas, gimęs 1980 m., panaudojo ašarines dujas – pripurškė jų į veido sritį, be to, rankoje laikė „Airsoft“ tipo pistoletą“, – policijos ataskaitą pateikė J. Somorokovskaja.

Atvykę medikai apžiūrėjo „Audi“ vairuotoją ir nuvežė jį į gydymo įstaigą. Su medikais nuvyko ir vyro žmona.

Automobilio „Volkswagen“ vairuotojas policijai pateikė „Airsoft“ tipo pistoletą ir dujų balionėlį, vyras buvo sulaikytas.

Po įvykio abu vairuotojai turėjo vienas kitam pretenzijų, todėl „Volkswagen“ vairuotojas parašė pareiškimą, o nukentėjęs asmuo žadėjo pareiškimą parašyti, kai bus išleistas iš ligoninės.

Dėl minėto įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamojo kodekso 284 straipsnį dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Pavežėjui su „Vokswagen“ gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Kol vyksta ikiteisminis tyrimas, policija daugiau duomenų nepateikia.

Apie įvykį žino ir bendrovė „Bolt“, kurios vairuotoju dirba policijos sulaikytas vyras. Bendrovės LRT.lt pateiktame komentare rašoma, kad bendrovė sulaukė suimtojo artimosios skambučio – ji prašė surasti liudininke tapusią keleivę. Bendrovė tvirtina tokios informacijos suteikti negalinti dėl Duomenų apsaugos įstatymo.

„Kreipusis policijai, visada bendradarbiaujame ir suteikiame visą reikiamą informaciją. Apgailestaujame dėl įvykusio incidento“, – rašoma bendrovės komentare.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt