Eismas

2020.10.11 08:02

Dviračių tako nuo Smiltynės iki Nidos sutvarkymas kainuos apie 8 mln. eurų

Augustas Stankevičius, LRT.lt2020.10.11 08:02

Dviračių tako Kuršių nerijoje nuo Smiltynės iki Nidos sutvarkymo darbai kainuos apie 8 mln. eurų, BNS informavo Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD).

Iš viso numatoma rekonstruoti apie 34 kilometrus tako.

„Labai preliminariais skaičiavimais, projekto vertė sudaro apie 8 mln. eurų. Tačiau galutinė suma paaiškės po projektavimo ir rangos darbų viešųjų pirkimų“, – BNS sakė Kelių direkcijos atstovas Evaldas Tamariūnas.

Darbai bus finansuojami Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis. Pirmąjį rekonstrukcijos etapą planuojama baigti iki 2023 metų pabaigos, antrąjį – iki 2024-ųjų, trečiąjį – iki 2025-ųjų pabaigos.

Anot E. Tamariūno, dviračių tako sutvarkymas užtruks penkerius metus, nes „darbų terminai ir apimtys priklauso nuo Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo“.

„Šiuo metu Lietuvos automobilių kelių direkcija valdo beveik 1950 kilometrų pėsčiųjų ir dviračių takų, esančių prie valstybinės reikšmės kelių. Be to, vien pagal bendradarbiavimo sutartis su šalies savivaldybėmis Kelių direkcija šiuo metu administruoja apie 200 projektų“, – aiškino jis.

Sutvarkius dviračių taką Smiltynė–Nida, jis bus perduotas prižiūrėti Klaipėdos ir Neringos savivaldybėms. Tai numatyta rugpjūtį ir rugsėjį Kelių direkcijos ir savivaldybių pasirašytose bendradarbiavimo sutartyse.

„Lietuvos automobilių kelių direkcija valdo valstybinės reikšmės kelius. Jie susideda iš įvairių elementų ir vienas tokių elementų yra pėsčiųjų ir dviračių takas. Paprastai kalbant, takas yra dalis statinio – valstybinės reikšmės kelio. Smiltynė–Nida dviračių takas yra vienintelis takas, priklausantis Kelių direkcijai, kuris nėra valstybinės reikšmės kelio elementas, o yra savarankiškas statinys. Dėl šios priežasties sutvarkius taką jis bus perduotas savivaldybėms“, – tvirtino E. Tamariūnas.

Klaipėdos miesto savivaldybei atiteks apie 850 metrų tako, Neringos – apie 33 kilometrus.