Eismas

2020.10.09 20:21

Kelio darbai Grigaičiuose žmones varo iš proto – gatvėje prasilenkti sudėtinga, bet darbų pabaigos nematyti

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.10.09 20:21

Kelio darbai Vilniaus rajone, Grigaičiuose, iš proto varo ne tik vairuotojus, bet ir vietos gyventojus. Dėl vykdomų darbų automobiliai turi prasilenkti vienoje eismo juostoje, eismas reguliuojamas kelininkų šviesoforo, tačiau neretai automobilių keliai susiduria vidury kelio.

Socialiniame tinkle kartais pasirodo pranešimų, kad kelyje ties Grigaičiais neprasilenkia vilkikai, dėl kelio darbų tįsta eilės.

Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) pripažįsta, kad ne viskas klostosi sklandžiai. Kelininkų šviesoforai ne visada suveikia, kaip turėtų suveikti, tačiau Kelių direkcijos specialistai reaguoja į vairuotojų skundus.

„Skundų pasitaiko ir dėl eismo organizavimo, ir dėl statybvietės priežiūros. Į skundus nedelsiant reaguojama: tikrinama situacija vietoje ir, jei pastebima tam tikrų neatitikimų, rangovas įpareigojamas šiuos neatitikimus nedelsdamas pašalinti, ištaisyti. Rangovui vengiant ir delsiant ištaisyti užfiksuotus pagrįstus neatitikimus, iš rangovo būtų pareikalauta sutartyje numatytos atsakomybės. Atsiprašome vairuotojų už laikinus nepatogumus, kurių išvengti vykdant tokios apimties projektus labai sunku“, – rašoma LRT.lt pateiktame Kelių direkcijos komentare.

Vairuotojai informuojami, kad šiuo metu vykdant krašto kelio Nr. 106 Naujoji Vilnia–Rudamina–Paneriai ruožo nuo 1,3 iki 4,5 km rekonstravimo darbus yra atlikta daugiau kaip 20 proc. numatytų darbų. Pagal sutartį darbų pabaiga – 2021 m. gegužė. Todėl Kelių direkcija ragina vairuotojus įvertinti kelionės sąlygas vykstant minėtu keliu.

Pabrėžiama, kad darbai vykdomi pagal suderintą eismo organizavimo schemą. Šis procesas esą buvo derinamas su visomis kompetentingomis institucijomis, taip pat su VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos atsakingais specialistais, todėl nukreipti vilkikų kitais keliais, atrodo, neplanuojama. Kelių direkcijos teigimu, kai vairuotojai važiuoja drausmingai, nepažeisdami šviesoforinio pravažiavimo taisyklių, prasilenkimo problemų nėra.

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos atstovė Jolanta Gulbinovič tvirtina, kad rimtesnių gyventojų skundų nesulaukė, tačiau pripažįsta, jog norėtų, kad darbai baigtųsi greičiau.

„Tiek vietos gyventojai, tiek savivaldybė nori, kad šis projektas būtų kuo greičiau įgyvendintas ir gyventojai galėtų naudotis saugiu keliu, nes jo tikrai ilgokai laukta. Kadangi projektas buvo derintas seniai, pradėjus vykdyti darbus, savivaldybė turėjo tam tikrų pastabų dėl projekto papildymo, pavyzdžiui, reikėjo įrengti autobusų stoteles ir panašiai“, – teigė ji.

Savivaldybės atstovė pripažįsta, kad gyventojams kyla nepatogumų dėl atliekant darbus keliamų dulkių, taip pat tįstančių spūsčių.