Eismas

2020.09.23 13:47

Kuriozas Vilniaus centre – rezervuotoje vietoje paliktas policijos automobilis sulaukė kontrolieriaus dėmesio

Paulius Vaitekėnas, LRT.lt2020.09.23 13:47

Socialiniame tinkle „Facebook“ trečiadienį pasirodė nuotraukos, kaip Vilniuje eismo kontrolierius galimai išrašo baudą rezervuotoje vietoje stovinčiam policijos automobiliui „Škoda“. Kuriozinė situacija užfiksuota netoli Vilniaus miesto 2-ojo policijos komisariato.

Šalia Algirdo ir A. Vivulskio gatvių sankryžos pastatyti ženklai informuoja apie tai, kad šioje vietoje automobilių stovėjimas yra mokamas (priklauso geltonajai zonai). Taip pat yra ženklas, žymintis, kad darbo dienomis nuo 8 iki 18 val. 10 metrų už ženklo esančios vietos yra rezervuotos.

Tiek stovėjimas nesusimokėjus, tiek automobilio statymas neleistinoje vietoje užtraukia automobilio savininkui atsakomybę.

Vilniaus apskr. VPK atstovė Julija Samorokovskaja LRT.lt tikino, kad bent jau kol kas pranešimo apie ne vietoje pastatytą policijos automobilį negavo. Esą tokiu atveju apie galimą pažeidimą pranešimas turi būti gaunamas iš Vilniaus miesto savivaldybės, o tai gali užtrukti.

„Sulaukus pranešimo apie galimą kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimą, būtų vertinama, kodėl automobilis buvo ten pastatytas. Vertinama, ar tai tarnybinis būtinumas, ar ne. Tarnybinio būtinumo atveju policijos automobilis gali būti pastatytas bet kur – ant žaliosios vejos, neleistinoje vietoje ar net vidury kelio. Jei tai ne tarnybinis būtinumas, automobilis turi būti pastatytas laikantis visų KET, t. y. nestovėti rezervuotoje vietoje“, – sakė J. Samorokovskaja.

LRT.lt susisiekus su SĮ „Susisiekimo paslaugos“, įmonės komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė patvirtino, kad policijos automobilis buvo pastatytas rezervuotoje vietoje, kurioje paliktas negalėjo būti.

„Šiuo atveju kontrolierius užfiksavo rezervuotoje vietoje stovintį policijos automobilį. Bendroji tvarka, kad kontrolieriai turi teisę fiksuoti policijos automobilius tokiose vietose“, – sakė specialistė.

Ji priduria, kad vietinė rinkliava pagal patvirtintus nuostatus netaikoma priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybų, policijos, dujų tiekėjų avarinių tarnybų, greitosios medicinos ir medicinos pagalbos, užkrečiamųjų ligų epidemiologinę priežiūrą atliekančių visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų, viešąją tvarką užtikrinančių ir vietinės rinkliavos mokėjimo tvarkos kontrolę vykdančių tarnybų automobilių, pažymėtų skiriamaisiais ženklais ir specialiaisiais šviesos arba specialiaisiais šviesos ir garso signalais, vairuotojams, atliekantiems savo tarnybines funkcijas, išskyrus būtent rezervuotas automobilių stovėjimo vietas.