Eismas

2020.09.20 13:34

Lazda turi du galus – pasauliui smogusi pandemija žmonėms sutaupė kelias paras, kurias jie būtų praleidę kamščiuose

LRT.lt2020.09.20 13:34

Automobilių pardavimai smuko, gamyklų darbas sulėtėjo, todėl gamintojams teko stipriai susiveržti diržus. Tačiau kaip byloja visiems gerai žinoma patarlė, nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Daugelyje pasaulio vietų apribojus galimybes keliauti ir daugeliui bendrovių sudarius darbuotojams sąlygas dirbti iš namų, pandemijos įkarštyje labai sutrumpėjo laikas, kurį praleidžiame eismo spūstyse, rašo motor1.com.

Siekdama įvertinti šiuos pokyčius, bendrovė „Vanarama“ paskelbė tyrimą, kuriame pateikiami skaičiavimai, kiek valandų strigimo spūstyse buvo sutaupyta judriausiuose pasaulio miestuose.

Remiantis (iš „Inrix“ ir „TomTom“ gautais bei apibendrintais) duomenimis, laikotarpiu nuo 2020 m. kovo iki liepos Delio gyventojams pavyko sutaupyti daugiausiai – net 79 valandas. Sunku įsivaizduoti, bet tai – daugiau nei trys paros. Paryžiečiai per tą patį laikotarpį sutaupė 69 valandas, o San Paulo gyventojai – 63 valandas.

Remiantis „Vanarama“ tyrimu, tie, kas gyvena ir dirba Los Andžele sutaupė 43 valandas, o niujorkiečiams pandemija „grąžino“ net 58 valandas.

Karantino metu išnykusios eismo spūstis ir sumažėjusi tarša buvo tikra palaima. Tačiau kai kuriems miestams grįžtant prie įprasto gyvenimo rimto, kaip antai Paryžiui, kur laikotarpiu nuo balandžio iki liepos eismo intensyvumas išaugo 28 proc., netrukus vėl viskas grįš į senas vėžes. Nesame tikri, gerai tai ar blogai, tačiau labai tikimės, kad bent ateinančias keletą dienų, savaičių ar mėnesių mūsų planeta jausis kiek geriau.