Eismas

2020.09.16 23:22

Prancūzijos pavyzdys: 50 eurų parama dviračių remontui daugybę privertė juos traukti iš rūsių

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.09.16 23:22

Prancūzijos Vyriausybė nusprendė pratęsti programą, kuria norintiesiems susiremontuoti savo dviračius skiriama 50-ties eurų valstybės parama. Šia politika siekiama ne tik sumažinti žmonių srautus viešajame transporte, bet ir mažinti automobilių skleidžiamą taršą. 

Su koronavirusu kovojančios pasaulio valstybės ėmėsi įvairių priemonių norėdamos sumažinti žmonių srautus viešajame transporte. Prancūzija šioje kovoje rado itin originalią išeitį.

„Kai pradėjome „Dviračių skatinimo“ programą, pastebėjome, kad ji labai sėkminga. 50-ties eurų valstybės parama dviračių remontui paskatino daugybę žmonių išsitraukti savo dviračius iš rūsių bei garažų ir nunešti juos taisyti“, – tikina Prancūzijos aplinkosaugos ministrė Barbara Pompili.

Prancūzijoje – dviračių bumas: šalies vyriausybė skyrė 50 eurų paramą remontui

Gegužę, vos atšaukus karantiną, pradėta valstybinė dviračių remonto rėmimo programa tapo labai populiari – ja pasinaudojo jau per 600 000 žmonių. Šią savaitę Vyriausybės atstovai paskelbė, kad programa bus pratęsta iki Naujųjų metų. Prancūzijos valdžia tikisi, kad ja iš viso pasinaudos iki milijono žmonių. Tiesa, dėl šalyje kilusio dviračių bumo, tai gali būti sudėtinga – kai kuriose taisyklose susidarė eilės iki lapkričio mėnesio.

Tam, kad vietoj viešojo transporto žmonės rinktųsi ne automobilius, o dviračius, Paryžiaus miesto valdžia papildomai dviračių takais pavertė daugiau nei 50 kilometrų gatvių juostų. Daugiau dviračių takų visoje Prancūzijoje žada ir Vyriausybė.

„Žinome, kad viena iš kliūčių vėl sėsti ant dviračio yra nenuosekli infrastruktūra – tu važiuoji dviračių taku ir jis staiga baigiasi, tada vėl prasideda. Mes žadame investuoti dar 200 milijonų eurų, kad padėtume bendruomenėms, norinčioms saugaus dviračių takų tinklo“, – sako aplinkosaugos ministrė.

Palyginti su pernai, naudojimasis dviračių takais Prancūzijoje išaugo 30-čia procentų, o Paryžiuje – net 67-iais procentais. Panaši dviračių remonto rėmimo programa šiemet veikia ir Jungtinėje Karalystėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.