Eismas

2020.08.31 16:04

Poilsis Neringoje gali keistis: vietoj didesnės rinkliavos – draudimas mašinoms įvažiuoti į gyvenvietes

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.08.31 16:04

30 eurų siekusi ekologinė rinkliava Neringoje, turėjusi sumažinti norą į kurortą atvykti nuosavais automobiliais, tik iš dalies išsprendė problemą: lengvųjų automobilių buvo mažiau, bet vis tiek kurortas jų perpildytas. Neringos savivaldybė rinkliavos didinti neketina, bet svarsto apie draudimą mašinomis įvažiuoti į gyvenvietes. 

Net darbo dienos vidurdienį nenutrūkstančia vorele į keltą rieda automobiliai. Persikėlę per marias, vieni pasuka dešinėn – į Jūrų muziejų, kiti – kairėn, Nidos link ir susitinka prie Alksnynės kontrolės posto. Čia tenka atverti pinigines – ekologinė rinkliava du karščiausius vasaros mėnesius siekė 30 eurų už lengvąjį automobilį ir šią vasarą jį buvo dešimčia eurų didesnė nei pernai. Neringos savivaldybė taip tikėjosi išgelbėti nuo mašinų dūstantį kurortą. Automobilių įvažiavo mažiau nei pernai, vis dėlto visose Neringos gyvenvietėse jų buvo pilna.

„Šią vasarą, tuo pikiniu laikotarpiu, savaitgaliais pastebėjome, kad mūsų ta viešoji infrastruktūra nėra pritaikyta tokiam kiekiui mašinų“, – pasakojo Neringos vicemeras Narūnas Lendraitis.

„Jeigu mes palygintumėm su praeitais metais, tai perkėlimai 10-12 proc. yra nukritę. Bet tai pilnai tikėtina, nes tikrai žinome, kad yra uždarytas tranzitas šiais metais neturėjome nė vieno kruizinio laivo“, – pridūrė „Smiltynės perkėla“ generalinis direktorius Mindaugas Čiakas.

Žinios. Didesnė rinkliava Neringoje problemų neišsprendė: savivaldybė svarsto apie naują draudimą

Neringiškiai ir ramaus poilsio išsiilgę svečiai automobiliais nesidžiaugia.
„Kad žmonės galvotų, kaip kitaip galima pas mus atvykt, nes yra ta problema, parkavimo problema, mašinų statymo problema, ir mes vis tiek norim, jog ir oras grynas būtų, pas mus žmonės su dviračiais važinėtų“, – sakė Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro direktorė Edita Lubickaitė.

Pasigirsta kalbų, kad ekologinę rinkliavą reikia trigubinti, kad ir iki 100 eurų, esą kitaip srautai nenutrūks. Mokestis pristabdo vienadienius poilsiautojus, o savaitės atostogų biudžete rinkliava – tik maža dalis.

„Kol kas didinti vietinę rinkliavą už įvažiavimą tikrai neplanuojame. (…) Grįšime ko gero prie idėjos laipsniškai, etapais atsisakyti išvis įvažiavimo į gyvenvietes, siūlyti statyti lengvąsias mašinas tam numatytose vietose, tokiu būdu mažinti automobilius gyvenvietėse“, – tikino Neringos vicemeras.

Padidinus rinkliavą, per pusmetį surinkta beveik 600 tūkst. eurų, kurie bus panaudoti kurortui prižiūrėti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt