Eismas

2020.08.22 11:28

Brangiausi žaisliniai automobilių modeliai: už mažą mašinėlę prašoma ir 100 tūkst. dolerių

LRT.lt2020.08.22 11:28

Sunkiausiai aptinkami pirmųjų „Hot Wheels“ gamybos metų modeliai dažniausiai būna ir vertingiausi (brangiausi) bei labiausiai branginami kolekcininkų „žaisliukai“. Automobilemag.com pristato 5 brangiausius žaislinių automobiliukų modelius, kurių kaina neretai net keliasdešimt kartų didesnė už automobilio kainą.

Sudėtingiausia tai, kad bandant konkrečiai nustatyti, kurie vadinamieji „Redline“ – pirmųjų „Hot Wheels“ gamybos metų modeliukai – yra brangiausi, susiduriama su gausybe prototipų, vienetinių ir reklaminių modelių.

Tačiau brangiausiai žaisliniais modeliais laikomi šie:

1970 m. „Classic Nomad“, aukso spalvos, nuo 2,5 tūkst. JAV dolerių

Kaip ir didesnei daliai „Redline“, užimančių aukščiausius kolekcijų ešelonus pagal vertę, „Classic Nomad“ yra suteikta klasikinio amerikietiško automobilio forma. Šiuo atveju tai yra šeštojo praėjusio amžiaus dešimtmečio vidurio „Chevrolet Nomad“. Iš visos „Classic Nomad“ automobilių modeliukų serijos didžiausią vertę šiandien turi auksinio atspalvio egzemplioriai.

1968 m. „Custom Camaro“, rudos spalvos, 3 tūkst. JAV dolerių

Istoriškai, neskaitant ypač reto „Over Chrome“ atspalvio modeliukų, ruda spalva buvo laikoma mažiausiai populiaria, todėl šio atspalvio ankstyvųjų „Redline“ yra labai nedaug. Populiarusis „Custom Camaro“ modeliukas retai kada buvo išleidžiamas rudos spalvos, o užkietėję kolekcininkai yra įsitikinę, kad rudas „Custom Camaro“ su baltu interjeru buvo gaminamas tik reklamos tikslais. Todėl visiškai logiška, kad šio modelio „Hot Wheels“ automobiliukas šiomis dienomis yra vienas brangiausių ir vienas sunkiausiai randamų.

1969 m. „‘31 Woody“, rudos spalvos, 8 tūkst. JAV dolerių

Taip, dar vienas rudas „Redline“ ir dar vienas itin brangus „Hot Wheels“ modeliukas. Anot kai kurių „Hot Wheels“ ekspertų, iki šių dienų išlikę tik koks dešimt rudų „'31 Woody“ modeliukų, todėl tokį egzempliorių šiais laikais sunku įpirkti, bet dar sunkiau aptikti.

1971 m. „Olds 442“, violetinės spalvos, 12 tūkst. JAV dolerių

Vos metus Honkonge gamintas violetinės spalvos „Olds 442“ modeliukas yra laikomas vienu rečiausių „Hot Wheels“ kolekcijoje. Tačiau galima rasti net ir už jį brangesnį egzempliorių.

1969 m. „Rear-Loading Beach Bomb“, nuo 100 tūkst. JAV dolerių

Tiems, kas bent iš tolo yra susipažinę su „Hot Wheels Redline“ modeliukų kolekcionavimu, nekyla jokių abejonių, kad aukščiausia pozicija kolekcijoje turi atitekti „Rear-Loading Beach Bomb“. Šioje masteliu 1:64 atkartotoje „Volkswagen“ miniautobusiuko versijoje ant šoninių sėdynių abejose modeliuko pusėse uždėtos banglentės.

Dėl šios priežasties šalia tų vos kelių per galą pakraunamo „Volkswagen“ prototipo modeliukų paprastai nurodomos šešiaženklės sumos. Kaina dar labiau šokteli, jei tai – itin retas ir itin brangus rožinis šio modeliuko variantas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.