Eismas

2020.08.17 16:36

Klaipėdos senamiestyje – nauji kelio ženklai

LRT.lt2020.08.17 16:36

Imtasi veiksmų įvesti tvarką dėl Klaipėdos senamiestyje eismą reguliuojančių priemonių. Besikartojantys, vienas kitam prieštaraujantys kelių eismo ženklai bus pašalinti, trukdantys eismui – perkelti į kitą vietą, skirtingi stulpai – suvienodinti.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2020-04-27 įsakymu sudaryta speciali darbo grupė, kuriai pavesta atlikti Klaipėdos miesto senamiestyje įrengtų eismo organizavimo priemonių ir kitų techninių elementų apžiūrą.

Darbo grupė, kuriai pirmininkauja Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis, iki 2020 m. rugpjūčio 31 d. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriui pateiks išvadą dėl Klaipėdos miesto senamiestyje įrengtų eismo organizavimo priemonių ir kitų techninių elementų sistemos tobulinimo. Grupės darbe dalyvauja šeši už automobilių transporto ir pėsčiųjų eismo infrastruktūrą atsakingi asmenys. Į jos veiklą yra įtraukti ir kiti atsakingų įstaigų, organizacijų ir įmonių atstovai, fiziniai asmenys.

Įvertinus situaciją dėl kelio bei kitų informacinių ženklų išdėstymo patobulinimo, jų darnos tarpusavyje ir atitikimo senamiesčio aplinkai darbo grupės protokoluose užfiksuota apie 90 pastabų. Tai – siūlymai dėl informacinių priemonių atnaujinimo, perkėlimo, patobulinimo ar pašalinimo.

„Senamiestyje yra nemažai vietų, kur kelių eismo ženklai prieštarauja vienas kitam. Ženklų yra aiškiai per daug. Jų stulpai trukdo pėstiesiems. Tikslas – sumažinti kelių eismo ženklų skaičių, likusius – suvienodinti, kuo daugiau ženklų įrengti ant vieno stulpo, o gal net šalia esančių pastatų sienų. Taip pat bus atsisakyta nelogiškų kelių eismo ženklų. Tai – nedideli dalykai, bet gyvenimas ir susideda iš mažų dalykų“, – sakė minėtos darbo grupės pirmininkas, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

Anot jo, taip pat bus siekiama susitarti dėl gatvių pavadinimų lentelių suvienodinimo. Vienur jos dabar yra baltos, kitur – raudonos. Priimtas principinis sprendimas, kad senamiestyje jos būtų pamažu keičiamos į raudonas.

Protokoliniuose nutarimuose išdėstyti siūlymai buvo perduoti rangovams, atsakingiems už atskiras miesto priežiūros sritis, rekomenduota pašalinti pastebėtus trūkumus bei neatitikimus senamiesčio aplinkai.

Šiuo metu didžioji dalis aplinkos vaizdą gadinančių bei lankytojams nepatogumus keliančių problemų jau yra pašalinta, atlikta dalis ženklų atnaujinimo darbų.

Darbo grupė artimiausiu laiku vertins situaciją ir teiks pastabas dėl tų Klaipėdos senamiesčio gatvių, kuriose eismo organizavimo priemonės liko neapžiūrėtos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt