Eismas

2020.08.14 14:41

Prokurorai ragina Narkevičių atšaukti finansavimą kelio į Aluoną remontui

atnaujinta 14.59
Roma Pakėnienė, BNS2020.08.14 14:41

Prokurorai įpareigojo Susisiekimo ministeriją atšaukti neteisėtai, pasak jų, skirtą 300 tūkst. eurų finansavimą valstybinės reikšmės rajoninio kelio nuo Šklėrių iki Aluonos kaimo Trakų rajone asfaltavimui.

Prokurorai įpareigojo Susisiekimo ministeriją atšaukti neteisėtai, pasak jų, skirtą 300 tūkst. eurų finansavimą valstybinės reikšmės rajoninio kelio nuo Šklėrių iki Aluonos kaimo Trakų rajone asfaltavimui.

„Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai įpareigojo Susisiekimo ministeriją spręsti dėl priemonių nustatytiems teisės pažeidimams pašalinti taikymo, kai neteisėtai buvo skirtas finansavimas valstybinės reikšmės kelio Šklėriai-Aluona remontui“, – rašoma pranešime.

Tokią priemonę nuspręsta taikyti išnagrinėjus Seimo konservatorių frakcijos narių pareiškimą dėl ministro Jaroslavo Narkevičiaus birželio 17 dienos įsakymu skirtų lėšų kelio remontui, pranešė Generalinė prokuratūra.

Pasak jos, Automobilių kelių direkcija nebuvo pateikusi prašymo finansuoti šio kelio remontą.

Teisės aktai šiuo metu nesuteikta teisės savivaldybėms ar Susisiekimo ministerijai teikti prašymų valstybinės reikšmės kelių remontui ir priimti sprendimus dėl jo būdo. Tai yra Kelių direkcijos kompetencija, tačiau į jos rekomendacijas, skiriant finansavimą kelio Šklėriai-Aluona remontui, nebuvo atsižvelgta, teigia prokuratūra.

Susisiekimo ministro atstovė Aldona Grinienė BNS žadėjo komentarą pateikti pirmadienį, nes ministras šią savaitę atostogauja.

Kaip BNS paaiškino Generalinės prokuratūros atstovai, per 20 darbo dienų atšaukus neteisėtai skirtą finansavimą, dingtų teisinės pasekmės – neliktų pagrindo bet kokiam tyrimui.

Vieno kilometro ilgio žvyrkelio į Aluoną asfaltavimo projektas, kaip BNS yra sakęs buvęs Kelių direkcijos vadovas Vitalijus Andrejevas, nebuvo parengtas – dėl jo perdavimo vyko derybos su Trakų rajono savivaldybe – tik gavus tarybos pritarimą, kelias galėtų patekti į žvyrkelių asfaltavimo programą.

Direkcija šią savaitę BNS nurodė dar laukianti savivaldybės tarybos sprendimo dėl šio kelio.

Pasak susisiekimo viceministro Virgaudo Puodžiuko, kelią į Aluoną, manoma, bus spėta išasfaltuoti iki lapkričio pabaigos, o jei nebus spėta, lėšos bus perskirstytos kitiems objektams.

J. Narkevičius praėjusią savaitę atšaukė birželį skirtą beveik 700 tūkst. eurų finansavimą dviejų valstybinės reikšmės kelių Šalčininkų rajone remontui – 2,4 km ilgio ruožui per Dainavos kaimą – jam buvo skirta 400 tūkst. eurų, bei 1,7 km ilgio keliui per Turgelių miestelį – jam buvo atseikėta 271 tūkst. eurų.

Seimo konservatorių frakcijos nariai į prokurorus kreipėsi dėl visiems trims minėtiems keliams skirto finansavimo. Visi jie nebuvo įtraukti į Kelių direkcijos paraišką, nes nėra prioritetiniai.

Lėšos skirstomos iš 150 mln. eurų papildomų pinigų keliams paketo, Vyriausybės numatyto šalies ekonomikai po krizės atgaivinti.

Trakų rajonas yra J. Narkevičiaus rinkimų apygarda, o Šalčininkų, kaip ir Vilniaus rajono, taryboje daugumą turi ministrą į Vyriausybę delegavusi Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjunga.

Trakuose gyvenantis J. Narkevičius trims rajonams – Vilniaus, Trakų ir Šalčininkų – iš 150 mln. eurų paketo, BNS skaičiavimais, skyrė apie 18,5 mln. eurų, iš jų Vilniaus rajonui teko apie 9,8 mln. eurų (iš jų vien Mickūnų seniūnijai – 3 mln. eurų), Trakų – apie 7,1 mln. eurų (iš jų 2,16 mln. eurų – ruožui nuo Senųjų Trakų iki Guopstų), Šalčininkų – apie 1,63 mln. eurų.